В Китаї жінка отримала рекордну компенсацію через лікування електрошоком

Джерело: The Guardian

Жінка-трансгендер у Китаї отримала рекордну суму компенсації від лікарні, яка без її згоди піддала їй кільком сеансам електрошоку.

Суд схвалив винагороду в розмірі 60 000 юанів (6 552 фунти стерлінгів) 28-річній артистці Лінґер, яка була зареєстрована як чоловік при народженні, але ідентифікує себе як жінка. ЛГБТК+ активісти описали нагороду, затверджену 31 жовтня, як перемогу прав транссексуалів у Китаї.

Лінґер висловила надію, що її справа, яка є першим випадком, коли транс-особа виграла судовий процес проти використання практики перетворення електрошоку в Китаї, допоможе іншим у ЛГБТК+ спільноті орієнтуватися в медичних суперечках і захистити їхні права. 

“У Китаї ситуація для трансгендерів не дуже оптимістична. Для цієї групи бракує захисту”, — сказала вона. 

Лінґер розповіла, що її батьки були “дуже проти” її гендерної ідентичності і “вважали, що я психічно нестабільна. Тому вони відправили мене в психлікарню”.

У лікарні їй поставили діагноз “тривожний розлад і суперечлива сексуальна орієнтація”. Її тримали в лікарні 97 днів і піддали семи сеансам електрошоку.

“Це завдало серйозної шкоди моєму тілу. Кожного разу, коли я проходила лікування, я непритомніла… Я не погоджувалася на це, але в мене не було вибору”, — сказала Лінґер. 

Лікарня “намагалася мене “виправити”, змусити мене відповідати очікуванням суспільства”. Вона додала, що електрошок спричинив постійні проблеми з серцем, які потребують лікування.

Лінґер подала позов проти лікарні, який розглядався судом у серпні.

Сьогодні, 2 травня, на індонезійському курортному острові Балі в кількох регіонах сталося масштабне відключення електроенергії.

Держсекретар США Марко Рубіо виступив проти визнання ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”(АдН) правоекстремістською, а мільярдер Ілон Маск розцінив це як посягання на принципи демократії.

У неділю, 4 травня, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ з позивним “Саймон”, який нещодавно повернувся з російського полону після 14 місяців неволі, символічно зріже колючий дріт із таблички на Алеї сакур у Києві, яку висадили родини військовополонених.

Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний назвав два ключові фактори, які потрібні для перемоги у війні.

Народні депутати від фракції “Європейська Солідарність” звернулися до Офісу Генерального прокурора із заявою про можливий злочин, пов’язаний із незаконним втручанням у роботу електронної системи “Рада”. За інформацією фракції, під час години запитань до уряду система не зафіксувала участі їхніх депутатів, які мали намір поставити запитання членам Кабінету міністрів.