1 грудня – 33-тя річниця Всеукраїнського референдуму за проголошення незалежності

1 грудня 1991 року на території України відбувся Всеукраїнський референдум, на якому громадяни підтвердили Акт проголошення незалежності України, ухвалений Верховною Радою 24 серпня 1991 року.

За даними Центральної виборчої комісії, участь у голосуванні взяли 31,89 мільйона осіб, що становило 84,18% виборців. З них 90,32% підтримали незалежність України, відповівши “Так” на запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”

Джерело: архів

Голосування проходило на 34 093 дільницях по всій країні. Акт підтримали всі 27 адміністративних регіонів: 24 області, Кримська АРСР, а також міста Київ та Севастополь.

Результати референдуму закріпили прагнення українців до самостійного розвитку, після чого інші країни світу почали офіційно визнавати незалежність України.

Цей день став переломним в історії країни, започаткувавши її міжнародне визнання як суверенної держави.

Одночасно з референдумом відбулися перші в історії незалежної України вибори Президента.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.