Наслідки санкцій: третій за тиждень Superjet російської авіакомпанії зламався під час рейсу
Джерело: The Moscow Times
Літак Sukhoi Superjet 100 російської авіакомпанії “Азімут” здійснив екстрену посадку в аеропорту Мінеральних Вод. Інцидент стався вранці 1 грудня.
Російський літак здійснював рейс Мінеральні Води-Сочі. Командир повітряного судна невдовзі після вильоту вирішив повернутися через спрацювання датчика несправності паливного фільтра.
Це вже третій за тиждень Superjet “Азімут”, що постав перед поломкою. 24 листопада літак здійснив аварійну посадку у Красноярську. Причиною стала несправність гідравліки передньої стійки шасі. Борт RA 89080, що виконував рейс Мінеральні Води-Уфа-Красноярськ, подав сигнал про аварійну посадку та приземлився у столиці краю об 11:45 за місцевим часом.
Інший літак, який виконував рейс із Сочі до Туреччини, спалахнув після приземлення в аеропорту Анталії. Пасажирам довелося екстрено евакуюватись через надувний трап. Загалом на борту перебувало 95 людей.
В авіакомпанії повідомили, що у літака спалахнув один із двигунів.
У липні ще один Superjet розбився у Коломенському районі Підмосков’я, на борту перебував екіпаж із трьох осіб. Усі вони загинули. Літак виконував перегонний рейс до аеропорту без пасажирів після планового ремонту. Повідомлялося, що причиною катастрофи стали неполадки у роботі датчиків кута атаки.
США та ЄС відрізали Росію від постачання запчастин та технічного обслуговування літаків після її вторгнення в Україну. Зокрема від співпраці з “Ростехом” відмовився французький виробник двигунів SaM146 для Superjet.
- Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив про труднощі з обслуговуванням літака через санкції, введені після початку війни в Україні. Він заявив, що “дружні” країни відмовляються заправляти літак, закріплений за ним.
- Французьке обладнання, попри санкції, використовується для обслуговування російських військових літаків Су-30СМ, за участю казахстанської компанії ARC Group. Встановлено, що казахстанські фахівці обслуговують авіоніку на літаках, зокрема продукцію французьких компаній Thales та Safran.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.
Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.