Бербок попередила Китай щодо співпраці з Росією

Джерело: Reuters

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.

Замість того, щоб взяти на себе відповідальність за мир і безпеку у світі як постійний член Ради Безпеки ООН, Китай протистоїть нашим основним європейським інтересам своєю економічною допомогою та збройовою підтримкою Росії, — наголосила Бербок у заяві перед візитом до Пекіна.

Міністерка зауважила, що бурхливі часи показують, наскільки все пов’язано у світі. Так, кліматичну політику неможливо обговорювати без геополітики, безпека Європи тісно пов’язана з безпекою інших регіонів світу. Тож, додала, що дипломатія важливіша, ніж будь-коли, навіть з тими, хто “бачить речі по-іншому”. Бербок пояснила, аби захистити демократичні цінності, важливо ставити у пріоритет співпрацю, аніж конфронтація, водночас “не бути наївними”.

Вона додала, якщо економічною конкуренцією зловживають заради системної конкуренції, то Німеччина, Європа не закриватимуть на це очі. Бербок акцентувала, що у взаємопов’язаному світі економічна політика є також політикою безпеки.

Ми не допустимо, щоб інші порушували міжнародні правила гри на шкоду німецькій та європейській промисловості – чи то через субсидоване державою перевиробництво, чи то, коли мовиться про права людини, коли основні трудові стандарти МОП ігноруються заради конкурентної переваги. Як європейці, ми підтримуємо Комісію ЄС, котра має потужний мандат на пошук рішення з Китаєм для чесної конкуренції та рівних умов гри, — заявила очільниця німецького МЗС.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.