Кремль пропонує вважати «перемогою» в «СВО» захоплення чотирьох регіонів України

Адміністрація президента Росії розпочала роботу над створенням у чиновників з регіонів єдиного “образу перемоги” у війні з Україною, який вони мають донести до суспільства. Ця тема була однією з ключових на семінарі для віцегубернаторів, що пройшов у підмосковному центрі “Сенеж”, повідомляє видання Коммерсантъ із посиланням на свої джерела.

За інформацією джерел, у Кремлі виходять із припущення, що завершення так званої “спеціальної військової операції” (СВО) є неминучим, і до цього потрібно підготувати суспільну думку. Очікується, що результати війни будуть представлені як “перемога”, попри те, що вони можуть не задовольнити як “обурених патріотів”, так і опозиційно налаштованих “лібералів”. Основним меседжем для російського населення має стати підтримка тих, хто прийме заявлені Путіним цілі: “денацифікацію”, “демілітаризацію” України та анексію чотирьох регіонів.

Крім того, Кремль поставив завдання регіональним владам забезпечити реабілітацію учасників війни та їх працевлаштування. За словами учасників семінару, це необхідно, щоб запобігти їхньому можливому приєднанню до протестних рухів або кримінальних угруповань.

Робота з формуванням суспільної думки покликана “зберегти та розширити” підтримку серед так званої  “спокійної більшості”, яка має стати опорою влади.

  • Глава РФ Володимир Путін затвердив бюджетні плани, збільшивши військові витрати Росії на наступний рік до рекордного рівня. Загалом близько 32,5% національного бюджету РФ спрямовується на “оборону”, що становить понад 145 мільярдів доларів.
  • Раніше повідомляли, що радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

2 грудня російська тактична авіація двічі атакувала Кривий Ріг у Запорізькій області, застосувавши керовані авіаційні ракети. Повітряні сили ЗСУ відзвітували про знищення усіх ворожих цілей.

Вищий антикорупційний суд 2 грудня застосував санкції проти колишнього народного депутата та президента корпорації “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва, стягнувши його майно у дохід держави.

Попри гендерний баланс населення України, телемарафон “Єдині новини” демонструє значну гендерну нерівність. Так, згідно з підрахунками, лише 16,7% гостей етерів марафону — жінки.

Російським туристам почали масово відмовляти у в’їзді до Мексики через підозри, що громадяни РФ напевно нелегально емігрують до США.

До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН).