Остін та Умєров обговорили підготовку до нового «Рамштайну»

Джерело: Рустем Умєров/Фейсбук

2 грудня міністр обговори Рустем Умєров повідомив про результати важливої розмови з главою Пентагону Ллойдом Остіном. Сторони зокрема обговорили нинішню ситуацію на полі бою, ключові виклики та потреби українських Сил оборони.

Умєров зауважив, що під час розмови вони зосередилися на стратегічному плануванні 2025 року – зокрема, постачанні озброєння, техніки та оснащені наших підрозділів.

Особливо акцентували на питанні підготовки до наступного засідання у форматі “Рамштайн”.

Україна та її партнери продовжують працювати над рішеннями, які допоможуть ще більше посилити нашу обороноздатність та наблизити перемогу. Наше спільне бачення – це безпека, стабільність та справедливий мир для України та всього демократичного світу, – запевнив український міністр.

Також Умєров висловив вдячність США за лідерську роль у координації міжнародної підтримки України.

Зауважимо, засідання у форматі “Рамштайн”, на якому мали обговорити допомогу Україні, перенесли через те, що президент США Джо Байден скасував запланований візит за кордон.

Раніше ЗМІ повідомляли, що на зустрічі “Рамштайн” союзники запропонують Україні конкретні кроки щодо вступу в НАТО.

Довідка. Формат “Рамштайн” – серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу для синхронізації та прискорення надання озброєння Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Формат названо на честь авіабази США “Рамштайн” у Німеччині, де відбулася перша зустріч у квітні 2022 року. Зазвичай, у засіданнях беруть участь міністри оборони країн-учасниць.

Точна кількість країн, що беруть участь у зустрічах, може змінюватися з часом. Зазвичай, це кілька десятків країн, включаючи як членів НАТО, так і нейтральні країни.

Варто зауважити, що не всі країни-учасниці надають військову допомогу. Деякі держави надають гуманітарну допомогу чи підтримують Україну політично.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.

Президент Володимир Зеленський заявив, що з початку Курської операції втрати України у порівнянні з Росією становлять 1 до 8.

Народна депутатка від партії “Слуга народу”, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк припустила, що кілька мільйонів державних службовців відмовляться від тисячі Зеленського, оскільки не стануть витрачати час на декларування цих коштів.

Якщо між Києвом та Москвою укладуть будь-яку угоду про припинення вогню, країни Європи можуть направити в Україну свої війська, повідомили на умовах анонімності одразу два джерела під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що проходить 3-4 грудня в Брюсселі.

3 грудня глава МЗС Андрій Сибіга спільно з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі підписали у штаб-квартирі НАТО Угоду між Україною та Канадою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.