Співробітники Apple звинувачують компанію у стеженні за їхніми особистими смартфонами

Джерело: The Verge

Працівник Apple Амар Бхакта подав судовий позов проти компанії, звинувативши її в порушенні права на приватність співробітників.

За його словами, Apple змушує працівників використовувати особисті iPhone для робочих завдань і наполягає на їхньому моніторингу під приводом професійної діяльності.

Зокрема Apple заохочує співробітників використовувати власні iPhone і встановлювати на них корпоративне програмне забезпечення. Згідно з політикою компанії, усі дані, зібрані з цих пристроїв, включно з електронною поштою, фотографіями, відео, нотатками та іншою інформацією, можуть бути перевірені Apple у будь-який час.

Бхакта зазначив, що працівники, які використовують свої особисті пристрої для роботи, змушені прив’язувати особисті облікові записи iCloud до корпоративної системи. Це, за його словами, дозволяє Apple отримувати доступ до даних про місцеперебування співробітників та іншої інформації навіть у неробочий час

У позові також йдеться про те, що Apple порушує закони Каліфорнії, змушуючи співробітників погоджуватися на політику, яка надає компанії право здійснювати фізичне, відео- та електронне спостереження за ними. Ця політика також передбачає можливість Apple проводити обшуки на пристроях як власного, так і стороннього виробництва на “території компанії”, що може включати навіть дім співробітника, якщо він працює віддалено.

“Для працівників компанії екосистема Apple – це не сад, обнесений стіною. Це тюремний двір, де працівники, як на роботі, так і поза нею, постійно перебувають під всевидячим оком Apple”, – стверджується в позові.

Бхакта також судиться з Apple через незаконну політику штрафів, зазначаючи, що компанія придушує свободу слова працівників. У позові згадуються випадки, коли Apple забороняла Бхакті публічно говорити про свій досвід роботи в цифровій рекламі й змушувала його видалити інформацію про свою роботу в Apple з профілю в LinkedIn.

Директорка ІМІ Оксана Романюк закликала Верховну Раду не голосувати за законопроєкт №10242, який може вплинути на свободу журналістів та обмежити розслідування корупції та суспільний контроль за владою.

17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).

Окупанти намагаються вербувати дітей-сиріт з соціально-реабілітаційного центру в Мелітополі до військового училища в Маріуполі, обіцяючи їм “шанс” на краще майбутнє через службу в армії РФ.

8 грудня в Лос-Анджелесі померла американська акторка кіно і телебачення Джилл Джейкобсон, найбільш відома за ролями у серіалах “Фелкон Крест” і “Зоряний шлях”. Їй було 70 років.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло вже майже три роки. Зараз війна, ймовірно, наближається до завершальної фази, і перспективи укладення мирної угоди стають реальнішими. Про це пише науковець Зальцманівського інституту вивчення війни та миру Колумбійського університету Раджан Меном у колонці для The New York Times.