«Ставити клеймо на російську культуру – це неправильно» – майбутній міністр культури Литви
Джерело: LRT
Шарунас Бірутіс, який очолить міністерство культури Литви, заявив, що не варто категорично відмовлятися від російської культури.
“Ми прекрасно розуміємо, що російський народ — це не Кремль. Так чи інакше, протягом тисячоліть вони були нашими сусідами і, ймовірно, залишаться ними в майбутньому. Безліч людей російської національності проживають у Литві. Це абсолютно природно. Вони є громадянами Литви і, найімовірніше, лояльні до Литви як до своєї батьківщини. Тому накладати одразу негативне тавро на їхню національність і культуру, я вважаю, абсолютно неправильно, неадекватно, і політикам не слід так чинити”, – вважає майбутній очільник міністерства.
Бірутіс додав, що кожен російський артист, який приїжджає з гастролями до Литви, має оцінюватися індивідуально.
“Артисти різні. Багато російських виконавців емігрували, є й ті, хто не підтримує режим Кремля. Потрібно розрізняти тих, хто підтримує режим і абсолютно йому лояльний, і тих, хто залишив межі Росії і чинить опір — вони теж є представниками російської культури. Не можна всіх рівняти під одну гребінку”, – каже Бірутіс.
Чинний міністр культури Литви Симонас Кайріс на початку 2023 року запропонував ідею “ментального карантину” в культурній сфері, закликаючи відмовитися від російського мистецтва як жест солідарності з Україною.
У грудні того ж року Комітет Сейму з культури запропонував уряду створити комісію для оцінки російських артистів, які приїжджають до Литви, а також розробити опитувальник для організаторів подій, щоб визначати проросійську належність артистів. Однак уряд не підтримав ідею створення такої комісії.
У Литві вже є список небажаних російських артистів, серед яких Філіп Кіркоров, Хабіб Шаріпов і Наташа Корольова.
- Російський співак Шаман, автор пісні “Я русский” і активний прихильник вторгнення Росії в Україну, підтримав мілітаризацію російських дітей.
- Міністерство культури Молдови звільнило директорку державного ансамблю Joc Альону Стримбяну після того, як артисти колективу виступили в Росії.
- Українські активісти увімкнули звук повітряної тривоги під час виступу вдови російського опозиціонера Олексія Навального, Юлії, на конференції Web Summit 2024 у Лісабоні.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.