11 нардепів оголошено у розшук: статистика руху «Чесно»
Джерело: Рух “Чесно”
У Верховну Раду ІХ скликання було обрано 424 депутати, однак за п’ять років попрацювати встигли 452. Оскільки частина складала мандати, на їхні місця приходили нові. Рух “Чесно” наприкінці року підбив підсумки роботи ВРУ.
За даними “Чесно”, 23 нардепи пропустили понад 50% голосувань, 11 з них втратили мандати. Лідером у статистиці став обранець від проросійської забороненої партії ОПЗЖ Вадим Рабінович, який до втрати мандата пропустив 90% голосувань. У чільній десятці прогульників – також колишній “слуга” Олександр Дубінський (69% пропущених засідань), який вже понад рік перебуває в СІЗО, та лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко (65%).
За словами руху, кілька депутатів перестали відвідувати Раду через перебування у СІЗО або під домашнім арештом.
Частина нардепів 9 скликання вдалася до втечі з країни, коли їм загрожували підозра або судовий вирок. Наприклад, перед винесенням вироку виїхав “слуга” Андрій Одарченко, за день до вручення підозри втік Артем Дмитрук. Другого також оголошено зрадником України, однак, за даними руху, він і досі залишається народним депутатом України.
За даними МВС, 11 нардепів оголошено у розшук. Частина з них втратили мандати та переховуються за кордоном. Наприклад, Артем Дмитрук, Вадим Рабінович або Андрій Деркач та Ілля Кива, яких згодом знайшли вбитими.
У 12 нардепів вже є судові вироки. Так суд призначив покарання держзраднику Іллі Киві, а також за пропозицію хабара Андрію Одарченку тощо.
13 нардепів 9 скликання мають підозри у злочинах проти нацбезпеки. Серед них найбільше представників ОПЗЖ.
Ще 33 народних депутатів підозрюють у корупційних порушеннях. Зокрема, на хабарах різних масштабів упіймали 6 обранців від “Слуги народу”, повідомляє організація.
- ДБР повідомило про підозру у держзраді народному депутату України VI та VII скликань від забороненої “Партії регіонів”.
- Суд виніс вирок Олегу Царьову, екснардепу від забороненої “Партії регіонів”. Його засудили до 8 років позбавлення волі, а також конфіскували його майно.
Росія наближається до угоди з новим керівництвом Сирії про збереження двох ключових військових баз у країні, повідомили джерела Bloomberg в Москві, Європі та на Близькому Сході.
У Румунії жінка протягом багатьох років використовувала як дверний упор рідкісний камінь румунського бурштину.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Начальника одного з територіальних сервісних центрів МВС України викрили на тому, що він під час повномасштабного вторгнення придбав елітні апартаменти в Грузії на суму до 82 тис. доларів та організував схему перепродажу автомобілів.
Цьогоріч месенджер Telegram заблокував рекордну кількість каналів, включаючи 702 тисячі з матеріалами про дитяче насильство.