Україна та Польща працюють над створенням газового хабу

Джерело: Міненерго

Україна та Польща планують спільно створити Східноєвропейський газовий хаб, який забезпечить потреби регіону в газі з альтернативних джерел, відмовившись від російських постачань. Ініціатива передбачає інтеграцію газових ринків на основі наявної інфраструктури та розширення міждержавних потужностей для стимулювання торгівлі.

Заступник міністра енергетики України Микола Колісник зазначив, що це дозволить замістити російський газ “незалежною молекулою” і розвинути ліквідніший ринок. Україна вже звернулася до польських партнерів із пропозицією підписати документи для створення міждержавних точок “входу-виходу” газотранспортної системи та збільшення пропускної спроможності.

За словами Колісника, ініціатива сприятиме довгостроковому укладенню контрактів і дозволить Україні та Польщі зберігати достатні обсяги газу для всього регіону. Він наголосив, що розвинена інфраструктура між двома країнами допоможе перенаправляти ті обсяги газу, які раніше постачалися Росією.

У березні 2024 року Україна та Польща вже підписали Меморандум про співпрацю для інтеграції їхніх газових ринків. У документі визначено ключові напрямки співпраці, включаючи встановлення довгострокових потужностей на міждержавних з’єднаннях, усунення бар’єрів для транскордонної торгівлі газом та перспективи транспортування зрідженого природного газу з використанням українських сховищ.

Ініціатива покликана забезпечити енергетичну безпеку регіону та розвиток конкурентного газового ринку.

Поліція Буковини встановила та задокументувала протиправні дії неповнолітніх, причетних до інциденту, що стався 14 грудня в гуртожитку Чернівецького фахового навчального закладу. Ретельна перевірка події триває за участю ювенальних поліцейських та освітян.

Бійці підрозділу Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ в бою в Курській області РФ знищили 12 північнокорейських військовослужбовців і поранили 20.

Зірка фільмів “Викрадена”, “Зоряні війни” та “Сірий” Ліам Нісон оголосив про завершення акторською кар’єри.

Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.

19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орешником”.