Путін назвав повномасштабну війну проти України «спонтанною»
Джерело: росЗМІ
19 грудня президент Володимир Путін заявив, що російська армія вдерлася в Україну 24 лютого 2022 року, мовляв, “без особливої підготовки”. За його словами, це рішення, як і у випадку з Кримом, нібито було “спонтанним”.
Чому почали? Тому що вже далі було неможливо стояти на місці, терпіти і чекати, поки ситуація для нас погіршиться, – сказав Путін.
Водночас він натякнув, що в будь-якому разі напав би на Україну, але якби мав змогу повернутися в минуле, то зробив би це раніше.
Рішення, яке було ухвалене на початку 2022 року, потрібно було ухвалювати раніше. Це перше. І друге – знаючи це, потрібно було просто раніше почати готуватися до цих заходів, зокрема і до спеціальної військової операції, – додав лідер РФ.
Разом з тим, він визнав, що війна в Україні стала “серйозним випробуванням для всієї країни”. Путін поскаржився, що “став менше жартувати і майже перестав сміятися”, але водночас похвалився, що удосконалив свої стратегічні навички.
Раніше росЗМІ повідомляли, що керівники 5-ї служби ФСБ надали главі російської держави неправдиві розвідувальні дані про те, що регіони України нібито чекають “звільнення” від Києва і приєднаються до Росії, щойно з’явиться така можливість. У результаті російська армія виявилася не готовою до масштабного суцільного опору.
- Триває 1030-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 768 тисяч осіб.
- Служба безпеки перехопила розмови росіян, у яких вони розповідають про втрати серед північнокорейських солдатів у Курській області РФ.
- У США озвучили перші втрати серед північнокорейських військових, які воюють на боці РФ проти України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.