Зеленський провів засідання Ставки: обговорили ситуацію у Сирії
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.
Головною темою засідання стала ситуація в Сирії після краху режиму Башара Асада. Глава держави наголосив на важливості стабілізації в регіоні та підтримці міжнародних партнерів у відновленні нормального життя в країні.
Зі звітами виступили представники розвідувальних органів України – Служби зовнішньої розвідки та Головного управління розвідки, а також міністри оборони та закордонних справ.
Україна зацікавлена у стабілізації ситуації в Сирії та регіоні. Важливо прибрати будь-яку російську присутність із Сирії, що є принциповим для безпеки як сирійського народу, так і загалом у регіоні, – пояснив Зеленський.
Президент акцентував готовність України співпрацювати з представниками сирійського народу для виправлення помилок режиму Асада, зокрема в питаннях, які стосуються України та Європи.
Окремо ухвалили рішення щодо підтримки Сирії у сфері продовольчої безпеки. Україна готова постачати продовольство, необхідне для відновлення життя в регіоні.
Своєю чергою, Головнокомандувач ЗСУ доповів про ситуацію на фронті, зокрема в районах проведення Курської операції. Глава держави відзначив ризики направлення додаткових військ і техніки з боку Північної Кореї для підтримки російської армії.
За попередніми даними, втрати північнокорейських військових у районі Курщини перевищують 3 тисячі осіб. Зеленський акцентував, що Україна готує “відчутні відповіді” на ці виклики.
Зростання співпраці між Москвою та Пхеньяном становить глобальну загрозу, зокрема через поширення військових технологій. Для світу важливо тиснути на тих, хто дестабілізує ситуацію, адже ціна відновлення стабільності завжди значно вища, – наголосив Зеленський.
- Міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.
- Також Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.
- РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.
- За словами аналітиків, швидке повалення режиму Асада в Сирії є стратегічною політичною поразкою для Москви. Це обернулося для Кремля кризою, оскільки він хоче зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.