29 грудня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
29 грудня відзначається Міжнародний день єврейської книги та Міжнародний день віолончелі. За церковним календарем вшановують пам’ять святих дітей, вбитих у Вифлеємі.
Міжнародний день єврейської книги. Це культурна подія, спрямована на популяризацію єврейської літератури, історії та традицій. Це свято не має офіційно встановленої дати, але його відзначають у багатьох єврейських громадах по всьому світу, зазвичай восени або взимку, часто під час Єврейського книжкового місяця (Jewish Book Month), що проходить напередодні свята Хануки.
Міжнародний день віолончелі. Святкується на честь дня народження видатного віолончеліста та педагога Пабло Казальса (1876–1973), який вважається одним із найвпливовіших виконавців на віолончелі в історії. Міжнародний день віолончелі з’явився завдяки ініціативі музикантів і шанувальників цього інструмента, які прагнули вшанувати пам’ять Пабло Казальса. Він зробив революцію у грі на віолончелі, запровадивши нові техніки виконання та піднявши цей інструмент на новий рівень у класичній музиці.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – День інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України
- Ірландія – День Конституції
- США – Кванзаа
Цього дня у світі:
- 1845 — Через 9 років після проголошення незалежності від Мексики Республіка Техас вступила як 28-й штат до складу США, що стало причиною початку війни між США та Мексикою.
- 1891 — Томас Едісон запатентував радіо.
- 1911 — Ігор Сікорський на літаку власної конструкції С-6 встановив світовий рекорд швидкості польоту з двома пасажирами — 111 км/год.
- 1937 — Набула чинності конституція Ірландії. Ірландська Вільна держава отримала офіційну назву “Ейре”.
- 1940 — Лондон зазнав найпотужнішого за весь час 2-ї Світової війни нальоту німецьких бомбардувальників.
- 1958 — З Карного кодексу СРСР виключено поняття “ворог народу”.
- 1964 — Поставлено під промислове навантаження перший турбогенератор Київської ГЕС.
- 1989 — Федеральні збори Чехословаччини одноголосно обрали письменника та дисидента Вацлава Гавела президентом країни.
- 1991 — Незалежність України визнала Народна Республіка Бангладеш.
- 1992 — Міністерство юстиції України зареєструвало Українську скаутську організацію “Пласт”.
- 1995 — Відкриття метрополітену у Дніпропетровську.
- 1996 — У Гватемалі закінчилася 36-річна громадянська війна.
- 1998 — Червоні кхмери в Камбоджі попросили вибачення за геноцид 1970-х років, у якому загинуло близько мільйона людей.
- 1999 — Конституційний Суд України визнав, що смертна кара суперечить Конституції України
- 2008 — Почалася нова “газова війна” Росії проти України
- 2023 — масований ракетний обстріл України, найбільший від початку повномасштабного російського вторгнення.
Яке сьогодні церковне свято:
29 грудня в церковному календарі – день пам’яті святих дітей, вбитих у Вифлеємі. Відомі як Вифлеємські немовлята, є одними з перших мучеників християнської церкви. Їхня історія пов’язана з подіями, що відбулися після народження Ісуса Христа. Після народження Ісуса Христа, волхви прийшли до царя Ірода, щоб дізнатися, де народився новий Цар Юдейський. Ірод, боячись втратити свою владу, наказав убити всіх хлопчиків у Вифлеємі та його околицях, які були молодші двох років. Це було зроблено з метою знищити новонародженого Месію.
Прикмети:
- Зорі вночі мерехтять — буде мороз
- Сильна заметіль до похмурого дня
- Хмари пливуть низько — буде холоднеча
- Коні сплять стоячи — чекайте на мороз
Традиції:
- Молодь цього дня часто збиралася разом, проводила час за посиденьками.
- Жінки йшли до церкви, молилися за здоров’я дітей та їхнє щасливе майбутнє життя.
Іменини сьогодні святкують:
Антон,Данило, Лев, Макар, Марія, Ірина.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 28 грудня.
На тимчасово окупованих територіях загарбники активно розвивають культ особистості російського диктатора Володимира Путіна.
У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.
Внаслідок потрійного ракетного удару по околиці Чернігова 3 січня загинув Олексій Гальонка — доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти імені Ушинського.
Петро Порошенко в ефірі телеканалу “Прямий” наголосив, що Україна має підтримати Молдову у подоланні енергетичної кризи, спричиненої гібридними діями Росії.
Невизнане Придністров’я відмовилося від пропозиції Кишинева щодо придбання газу в європейських постачальників. Там очікують на відновлення постачання від російського “Газпрому”.