Фактичний лідер Сирії заявив, що «не хоче псувати відносини з Росією»

Джерело: Ахмед аль-Шараа в інтерв’ю Al-Arabiya

Лідер “Хайят Тахрір аш-Шам” та нині фактичний глава Сирії Ахмед аль-Шараа заявив, що не хоче псувати відносини з, як він назвав, “другою за потужністю країною у світі”.

На його особисте переконання, РФ є “другою за потужністю країною у світі” і має “стратегічні інтереси” в Сирії.

Ми не хочемо, щоб РФ залишила Сирію так, щоб це призвело до погіршення її відносин з нашою країною, — зазначив аль-Шараа.

Він також сподівається, що нова адміністрація США під керівництвом Дональда Трампа скасує санкції щодо Сирії.

Ми сподіваємося, що нова адміністрація Трампа не буде слідувати політиці свого попередника, — сказав аль-Шараа.

Разом з тим, він розкритикував ООН за відсутність дій у Сирії.

Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.

Справедливим і логічним результатом років скидання Росією бочкових бомб на сирійські міста та громади та жорстокого вбивства невинних жінок, дітей і старших людей буде вихід Москви з Сирії та втрата нею військових баз у цій країні, – наголосив глава МЗС.

Він пояснив, що російська військова присутність нестиме регіону лише більшу дестабілізацію, а не стабільність.

Так завжди було. Навіть союзники Росії не можуть покладатися на Москву. У критичний момент росіяни просто тікають, залишаючи їх напризволяще. Перевірено багато разів ще до Асада.

Також, за словами Сибіги, немає жодної причини, чому російські військові бази мають залишатися в Сирії.

За нашим досвідом, що би не обіцяли росіяни, вони порушать всі обіцянки. Вбивство та брехня – це дві речі, в яких вони найбільш вправні, – резюмував український міністр.

Додамо, днями речник перехідного уряду Сирії Обейда Арнаут заявив, що військова присутність Росії нині потребує перегляду.

Владу у країні контролює ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам”, яке Росія визнала терористичним. Зокрема російські військові літаки бомбардували представників ХТШ, намагаючись зберегти режим президента Башара Асада, який зрештою втік до Москви.

Пізніше Кремль почав обговорювати з новою владою долю авіабази Хмеймім та військово-морського порту в Тартусі, що є єдиним прямим виходом Росії до Середземного моря.

Водночас супутникові знімки зафіксували зникнення техніки й кораблів з цих об’єктів. У результаті з’явилися припущення, що Росія почала згортати свою військову присутність у Сирії.

15 грудня член політбюро ХТШ Камаль Лабабіді повідомив, що останніми днями щонайменше 400 російських військових було виведено з передмістя Дамаска та передислоковано на авіабазу Хмеймім. За його словами, звідти їх доставили літаками на батьківщину.

Однак Арнаут назвав останні дії Росії у Сирії неоднозначними. На його думку, зникнення кораблів ВМФ і переміщення військової техніки з баз не дає чіткого уявлення про те, чи Кремль справді виводить війська, чи це частина планової ротації.

Я вважаю, що Росія має переглянути свою присутність на сирійській території, а також свої інтереси, [які] були пов’язані зі злочинним режимом Асада, – заявив Арнаут.

Раніше Росія звернулася за підтримкою до Туреччини для безпечного виходу російських військ із Сирії.

Також Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.

3 січня цього року внаслідок вибуху у Шуї, Івановської області Росії, постраждав командир батареї 112 ракетної бригади РФ, капітан Констянтин Нагайко.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9256д, що посилює контроль на гральному ринку. Закон передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і створення нового органу до 1 квітня 2025 року.

Сьогодні, 4 січня, російські війська завдали удару керованою авіабомбою по житловому будинку. Внаслідок цього зруйновано під’їзд багатоповерхівки.

Президент США Джо Байден планує заборонити буріння нових нафтових свердловин у водах Атлантичного і Тихого океанів, а також у східній частині Мексиканської затоки.

Патрульна поліція України спростувала інформацію про нібито початок фіксації та штрафи для водіїв за відсутність страхування автомобілів в автоматичному режимі.