У Зімбабве скасували смертну кару
Джерело: BBC
Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва схвалив закон, який забороняє смертну кару.
Як розповіли у виданні, остання страта у Зімбабве відбулася у 2005 році, але суди продовжували виносити смертні вироки за тяжкі злочини, такі як вбивство.
Станом на кінець 2023 року в цій африканській країні близько 60 осіб перебували в камерах смертників. Тепер суди мають переглянути їхні вироки.
Згідно з повідомленням, Мнангагва є давнім критиком смертної кари. Адже в 1960-х роках його самого засудили до найвищої міри покарання за підрив поїзда в ході партизанської війни за незалежність. Згодом страту скасували, замінивши на 10 років позбавлення волі.
За даними міжнародної правозахисної організації Amnesty International, смертну кару скасували 113 країн, у тому числі 24 держави Африки.
Найбільше страт у 2023 році було проведено в Китаї, Ірані, Саудівській Аравії, Сомалі та США.
- Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.
4 січня 1938 року в селі Рахнівка, що на Вінниччині, народився Василь Стус – український поет, правозахисник, дисидент, Герой України. Його життя стало символом боротьби за національну ідентичність та права людини.
Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо готується вже цього тижня оголосити про свою відставку з посади глави Ліберальної партії Канади.
Метапневмовірус (HMPV) щороку циркулює в Україні протягом епідемічного сезону, повідомляють у Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ). Ситуація з поширенням цього вірусу рутинна й перебуває під контролем.
За словами журналіста і публіциста Віталія Портникова, потрібно, щоб новообраний президент США Дональд Трамп став новим Байденом, як потрібно було, щоб Володимир Зеленський став новим Порошенком.
У Києві розшукують молодика, який намагався пошкодити прапорці, встановлені на Майдані Незалежності в пам’ять про загиблих українських військових.