У Росії хочуть заборонити використання іноземних слів у публічному просторі

Джерело: The Moscow Times

У Росії планують заборонити іноземні слова та англіцизми у публічному просторі.

Відповідний проєкт закону готується розглянути російська держдума. Мовиться про законопроєкт про захист російської мови, який і повинен обмежити використання іноземних слів.

“Законопроєкт про захист російської мови та обмеження іноземних слів опрацюємо та розглянемо у пріоритетному порядку. Нам потрібно берегти та розвивати російську мову як невіддільну частину культури і духовної спадщини”, – сказав спікер нижньої палати держдуми РФ В’ячеслав Володін.

Відповідно до ініціативи, вивіски та надписи – зокрема інформація про товари та акції – повинні бути лише російською мовою.

Також російську мову пропонують використовувати у найменуванні житлових комплексів, населених пунктів та мікрорайонів.

Ще у лютому 2023 року у Росії почав діяти закон про заборону вживання іноземних слів на урядовому рівні. Заборона стосується всіх іноземних слів, за виключенням тих, які не мають аналогів у російській мові. Також заборонено використовувати слова та вислови, які суперечать літературним нормам, зокрема й нецензурні слова.

У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і  мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.

У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.

У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.

Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.