Благодійні внески в Укрпошті стали автоматично нараховувати з кожної посилки, — Южаніна
Джерело: Ніна Южаніна
Народна депутатка Ніна Южаніна повідомила, що благодійні внески, які клієнти могли зробити при сплаті доставки відправлень Укрпоштою, стали автоматично нараховувати з кожної посилки.
“Державна “Укрпошта” під час оплати послуг з доставки посилок додатково стягує 1 гривню як благодійний внесок на потреби ЗСУ до Благодійного фонду “Київська школа економіки” (код 35133288). Відмовитися від цього неможливо – стягнення внесено у програмне забезпечення “Укрпошти”, – написала нардепка .
За її словами, засновником цього благодійного фонду є корпорація “Київська школа економіки” Тимофія Милованова, який одночасно є головою правління цього благодійного фонду.
“Саме той Милованов Тимофій – міністр економіки першого уряду Зеленського.
Саме той Милованов Тимофій – чинний позаштатний радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака”, – наголосила Южаніна.
За її підрахунками, у такий спосіб благодійний фонд може щорічно отримувати не менше, ніж 50 мільйонів гривень – стільки посилок прийняла Укрпошта у 2023 році.
- З 1 січня 2025 року “Укрпошта” змінює підхід до тарифікації доставки посилок, запроваджуючи нову систему. Вона враховуватиме виключно об’єм відправлення, а не вагу.
- У Вінниці компанія “Нова пошта” демонтувала мозаїку під час ремонту в новому відділенні №19 по вулиці Івана Дзюби. Як зауважила дослідниця архітектури та монументального мистецтва модернізму Ельміра Еттінгер, нині замість мозаїчного панно на ґанку тепер – зашита чорною вагонкою стіна.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.
Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.