Благодійні внески в Укрпошті стали автоматично нараховувати з кожної посилки, — Южаніна

Джерело: Ніна Южаніна

Народна депутатка Ніна Южаніна повідомила, що благодійні внески, які клієнти могли зробити при сплаті доставки відправлень Укрпоштою, стали автоматично нараховувати з кожної посилки.

“Державна “Укрпошта” під час оплати послуг з доставки посилок додатково стягує 1 гривню як благодійний внесок на потреби ЗСУ до Благодійного фонду “Київська школа економіки” (код 35133288). Відмовитися від цього неможливо – стягнення внесено у програмне забезпечення “Укрпошти”, – написала нардепка .

За її словами, засновником цього благодійного фонду є корпорація “Київська школа економіки” Тимофія Милованова, який одночасно є головою правління цього благодійного фонду.

“Саме той Милованов Тимофій – міністр економіки першого уряду Зеленського.
Саме той Милованов Тимофій – чинний позаштатний радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака”, – наголосила Южаніна.

За її підрахунками, у такий спосіб благодійний фонд може щорічно отримувати не менше, ніж 50 мільйонів гривень – стільки посилок прийняла Укрпошта у 2023 році.

  • З 1 січня 2025 року “Укрпошта” змінює підхід до тарифікації доставки посилок, запроваджуючи нову систему. Вона враховуватиме виключно об’єм відправлення, а не вагу.
  • У Вінниці компанія “Нова пошта” демонтувала мозаїку під час ремонту в новому відділенні №19 по вулиці Івана Дзюби. Як зауважила дослідниця архітектури та монументального мистецтва модернізму Ельміра Еттінгер, нині замість мозаїчного панно на ґанку тепер – зашита чорною вагонкою стіна.

Триває 1049-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 800 тисяч осіб.

7 січня відзначають Міжнародний день програмістів та Міжнародний день дурної ходьби. Християни сьогодні вшановують Івана Хрестителя.

За даними синоптиків у вівторок, 7 січня, в Україні малохмарно та без опадів.

У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і  мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.

У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.