Росіяни подали до України запити про понад 50 тисяч зниклих безвісти солдатів армії РФ

Джерело: АрміяInform

Росіяни подали до українського проєкту “Хочу найти” заявки про понад 50 тисяч безвісти зниклих військових армії РФ.

За словами керівника секретаріату Координаційного штабу Богдана Охріменка, спершу на телефонну лінію “Хочу жить” почали звертатися родичі безвісти зниклих російських солдатів. Спочатку для цього виділили телефонну лінію, “а потім зрозуміли, що це – окремий проєкт, і він досить масштабний”.

“Сьогодні ми можемо констатувати, що кількість безвісти зниклих, стосовно яких ми отримали запити, – понад 50 000 росіян. І це тільки ті, які не бояться звертатися до нас”, – розповів Охріменко.

За підрахунками Координаційного штабу, у росіян загалом є понад 100 тисяч безвісти зниклих, і це не враховуючи тих, про кого вже відомо, що вони загинули.

За словами Охріменка, завдяки проєкту “Хочу найти” тепер можна в цифрах показати світовій спільноті, як саме організована робота у РФ із громадянами своєї країни, що вони не зацікавлені в тому, аби визнавати їх загиблими, щоб виплачувати відповідну грошову підтримку для свого населення.

“Їм вигідно вважати військових безвісти зниклими. Командири продовжують за них отримувати грошове забезпечення. Родині нічого не надходить”, – додав він.

  • За два роки проєкт “Хочу жить”, завдяки якому російські військові можуть добровільно здатись в полон, отримав 40 157 звернень. Їхня кількість продовжує зростати, попри протидію з боку російських спецслужб.

Триває 1049-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 800 тисяч осіб.

7 січня відзначають Міжнародний день програмістів та Міжнародний день дурної ходьби. Християни сьогодні вшановують Івана Хрестителя.

За даними синоптиків у вівторок, 7 січня, в Україні малохмарно та без опадів.

У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і  мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.

У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.