Через тиск військова частина анулювала згоду на повернення Гнезділова, який пішов у СЗЧ
Джерело: Ярина Чорногуз
Військова частина Сергія Гнезділова, який пішов у СЗЧ, анулювала згоду щодо його повернення на службу.
Про це повідомила українська письменниця, військовослужбовиця та морська піхотинка Ярина Чорногуз, яка відвідала судове засідання у справі СЗЧ Гнезділова.
За її повідомленням, військова частина, де служив Гнезділов, була готова прийняти його назад на службу, аби звільнити від кримінальної відповідальності, однак через тиск сторони обвинувачення анулювала згоду.
“Військова частина зробила письмову згоду, яку анулювала в день суду, бо пан прокурор почав писати командиру, організував, як чула від адвокатки, на його в/ч перевірку. Що ще раз доводить, що це політичний процес, а з Сергія мужички, заброньовані від служби у війську, і не зобовʼязані до військової служби панянки, хочуть зробити показовим цапом-відбувайлом і позбавити його на 12 років волі”.
Ярина Чорногуз додала, що сам військовий “старається триматись на позитиві”, розкаявся через самовільне залишення частини і прагне повернутись на службу. Водночас він не відмовився від думки, що повинні бути терміни військової служби.
“А відповідно до нещодавнього законопроекту – перше сзч не є підставою для кримінальної відповідальності, з нього можна повернутися на службу. Сергія готові бачити у війську, але прокурорку, слідчому та судді, які отримують звідкись вказівки чи роблять це з власного ентузіазму – він потрібен за ґратами, а не з пультом від дрона в руках. Здається, оборона не в їхніх інтересах, судячи з цього виду правосуддя”.
Суд залишив Сергія Гнезділова ще на місяць під вартою. Його перевезуть до Дніпра, де відбудеться фінальне засідання суду щодо його справи.
Що відомо про справу?
11 жовтня Сергію Гнезділову, який публічно заявив про залишення військової частини, було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У своїх публікаціях військовий пояснив, що такий крок був спрямований на привернення уваги до проблеми відсутності термінів служби для військовослужбовців.
У своїх заявах Гнезділов критикував ситуацію, коли піхотинці несуть основний тягар бойових дій, тоді як частина громадян уникає виконання обов’язку через фіктивні документи чи інші схеми. Він наголосив, що військові втомлюються від постійних зобов’язань, тоді як суспільство продовжує “вірити в ЗСУ”, не беручи на себе відповідальності.
Гнезділов також порушив питання про відсутність чіткої архітектури національної безпеки, ставлячи під сумнів підготовку країни до тривалого протистояння.
- З 2022 року в Україні відкрито майже 96 000 кримінальних справ проти військовослужбовців, котрі покинули свої позиції після початку війни з Росією. Це в шість разів більше, ніж у 2022 році. Більшість справ розпочато цього року.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.
Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.
Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.