В Німеччині тривають масштабні протести на тлі передвиборчого з’їзду ультраправої партії

Джерело: DW, Укрінформ

В німецькому місті Рівза розпочались протести через з’їзд правоекстремістської партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD).

Сьогодні, 11 січня, розпочався дводенний передвиборчий з’їзд AfD, на ньому мають остаточно обрати програму і лідера, з якими партія йтиме на вибори.

У місті тривають масштабні акції протесту, як прихильників, так противників AfD. На вулиці Різи вийшла велика кількість демонстрантів — за даними місцевої влади, у протестах бере участь понад 10 тисяч людей. Раніше організатори протестів заявляли, що учасники з 70 міст мали прибути на понад 100 автобусах.

Розпочати з’їзд партії планували о 10 ранку (11 за київським часом), але вдалося це з більш ніж двогодинним запізненням. Лише невелика кількість делегатів з’їзду встигла потрапити до зали засідань до 10 години ранку, багато інших учасників не змогли потрапити до зали.

Довідка. Альтернатива для Німеччини – націоналістична та право-популістська проросійська політична партія Німеччини. Основну ідеологію партії спрямовано проти євроінтеграції та проти імміграції іноземців. Партію засновано 6 лютого 2013-го на хвилі єврокризи як партію єврокритиків.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.