Україна погодила ексгумацію тіл жертв Волинської трагедії на Тернопільщині

Джерело:  RMF FM

На території Тернопільської області у квітні цього року розпочнеться ексгумація останків польських жертв Волинської трагедії.

Зокрема фонд “Свобода і демократія” отримав дозвіл від української влади на викопування останків із землі та проведення подальших досліджень.

Зауважується, що метою ексгумації передусім є встановлення осіб, чиї останки були знайдені в ямі біля колишнього цвинтаря. Заступник голови фонду Мацей Данцевич зауважив, що після розкопок останки досліджуватимуть польські археологи та антропологи.

Нині фахівці вже збирають генетичний матеріал у нащадків. Данцевич додав, що на місці, де розташовані останки, цей матеріал також буде зібраний у такий професійний спосіб.

Після досліджень планується перепоховати жертв та увічнити пам’ять про це місце.

Нагадаємо, Україна зобов’язалася не чинити перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.

Своєю чергою, Сікорський також підтвердив, що сторони узгодили перші кроки щодо проведення ексгумаційних робіт.

Україна підтверджує відсутність перешкод для проведення пошуково-ексгумаційних робіт на її території та заявляє про готовність позитивно розглядати звернення з цих питань, – зауважив він.

Раніше Радослав Сікорський заявив про розчарування через відсутність прогресу у питанні ексгумації жертв Волинської трагедії, попри обіцянки української сторони.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.