Використання Росією тіньового флоту становить особливу загрозу для Балтійського моря — НАТО
Джерело: заява лідерів країн-членів НАТО у Балтійському морі
Російський “тіньовий флот” становить загрозу морській, екологічній безпеці та підводній інфраструктурі в Балтійському морі. Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн-членів НАТО в регіоні, опублікованій на сайті президента Фінляндії.
У заяві зазначено, що діяльність цього флоту збільшує ризики, пов’язані зі скинутими в море хімічними речовинами, і сприяє фінансуванню війни Росії проти України. Лідери також наголосили, що ця практика підриває цілісність критичної підводної інфраструктури.
Країни НАТО мають намір вживати заходів для усунення загроз. У документі зазначається, що держави залишають за собою право діяти відповідно до міжнародного права щодо суден, які підозрюються в обході санкцій або створюють небезпеку для інфраструктури, навколишнього середовища та безпеки.
Для протидії таким суднам планується посилення нагляду, включаючи перевірку страхових даних, впровадження інструментів відстеження та розширення санкцій. Лідери закликали до тіснішої співпраці між ЄС та НАТО для розв’язання цієї проблеми.
У заяві наголошується на важливості спільних дій для захисту підводної інфраструктури, яка має критичне значення для регіону. Також йдеться про координацію та активізацію співпраці для забезпечення безпеки всього Альянсу.
- Фінська влада заявила, що нафтовий танкер Eagle S, підозрюваний у пошкодженні енергетичних та телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, міг готуватися до нових диверсій. На момент затримання судно становило загрозу для інших кабелів і газопроводів.
У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.
22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.