Придністров’я домовилося з Росією про постачання «гуманітарного» газу
Джерело: ТАСС
Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.
За словами лідера невизнаного Придністров’я Вадима Красносельського, буде призначений виключно для споживачів Придністров’я і не постачатиметься до Молдови.
Він висловив сподівання, що постачання розпочнеться найближчим часом, зазначивши, що газ використовуватиметься як для вироблення електроенергії, так і для забезпечення теплопостачання місцевих мешканців.
Деталі домовленостей, як і строки початку постачання, поки що не розголошуються. Також поки невідомо, як саме постачатимуть газ до ПМР.
Напередодні Красносельський поїхав до Москви, аби обговорити про постачання газу в регіон.
Довідка. Придністров’я – проросійський сепаратистський регіон, який відділився від Молдови у 1991 році після краху СРСР. Регіон отримував російський газ транзитом через Україну, але з 1 січня 2025 року Україна припинила транзит російського газу.
Після цього мешканцям відімкнули опалення та гаряче водопостачання, а також це призвело до закриття всіх промислових підприємств, окрім виробників їжі.
Молдова запропонувала ПМР енергетичну та гуманітарну допомогу, але Придністров’я відмовилося від пропозиції Кишинева. Зокрема вони відкинули ідею придбання газу в європейських постачальників, бо очікують на відновлення постачання від російського “Газпрому”.
Раніше “ТСВ” писало, що в ПМР графік роботи лікарів скоротили до трьох годин на день, але приймати вони можуть лише там, де є кондиціонери або обігрівачі.
- Європейський Союз закликав владу невизнаного Придністров’я погодитися на енергетичну та гуманітарну допомогу, запропоновану урядом Молдови. А також співпрацювати з Кишиневом для вирішення енергетичної кризи, спричиненої припиненням постачання газу з боку Газпрому.
NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.
15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.