Нова влада Сирії заборонила імпорт товарів із Росії
Джерело: Al Araby
Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
Після повалення режиму Башара Асада у країну почала надходити імпортна продукція з інших держав. У магазинах Дамаска з’явилася турецька бутильована вода, саудівські харчові продукти, американські шоколадні батончики Twix і Snickers, а також напої Pepsi.
Додамо, Україна також відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.
На тлі цих змін нова влада дозволила проводити фінансові розрахунки в доларах і запровадила єдині митні збори, зменшивши їх на 50–60%. Це рішення, за словами урядовців, має полегшити імпорт сировини для підтримки місцевих виробників і стимулювати розвиток промисловості.
Тоді як Росія тимчасово припинила постачання пшениці до Сирії через невизначеність щодо нового уряду та затримки з оплатою, інформують джерела Reuters. Представник російського зернового ринку підтвердив, що в Сирії наразі “немає з ким взаємодіяти”.
Тим часом новий уряд Сирії не дозволяє Росії вивезти зброю і військову техніку з порту Тартус, де розташована єдина закордонна база військово-морського флоту РФ. Російські кораблі вже майже два тижні дрейфують поблизу порту.
Відповідно до супутникових знімків Maxar, понад десять днів тому російські військові звезли до порту значну кількість техніки — понад 100 вантажівок, а також демонтували радари ППО. Однак техніка застрягла в порту і не переміщується до пірсів. Єдиним способом евакуації залишається авіабаза Хмеймім, куди регулярно здійснюються рейси міноборони РФ.
Російський флот покинув базу в Тартусі ще на початку грудня після того, як сирійські повстанці розпочали наступ на Дамаск. Цей наступ поклав край майже 25-річному правлінню Асада.
- На колишнього президента Сирії Башара Асада, який після краху режиму отримав притулок в Росії, скоїли замах.
- Росія перекидає озброєння та військову техніку із Сирії до Лівії за допомогою авіації, однак з евакуацією майна морським шляхом виникли проблеми. Дозволу на захід кораблів до сирійського порту Тартус досі немає, а в “Олександра Отраковського” протікають баки з пальним.
- Генеральне консульство Туреччини в сирійському Алеппо розпочне роботу 20 січня після тривалої перерви. Про це оголосив глава МЗС Туреччини Хакан Фідан під час зустрічі в Анкарі з міністром закордонних справ нової сирійської адміністрації Асадом Хасаном Шайбані.
Російська вугільна промисловість опинилася в глибокій кризі. Причина – поєднання західних санкцій, високої вартості кредитів та падіння попиту з боку Китаю. За даними Федеральної служби статистики РФ, прибутковими в 2024 році залишилася лише половина компаній у секторі. І далі – гірше.
Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку та військовій частині. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.
У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо.
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.