Нова влада Сирії заборонила імпорт товарів із Росії

Джерело: Al Araby

Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.

Після повалення режиму Башара Асада у країну почала надходити імпортна продукція з інших держав. У магазинах Дамаска з’явилася турецька бутильована вода, саудівські харчові продукти, американські шоколадні батончики Twix і Snickers, а також напої Pepsi.

Додамо, Україна також відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.

На тлі цих змін нова влада дозволила проводити фінансові розрахунки в доларах і запровадила єдині митні збори, зменшивши їх на 50–60%. Це рішення, за словами урядовців, має полегшити імпорт сировини для підтримки місцевих виробників і стимулювати розвиток промисловості.

Тоді як Росія тимчасово припинила постачання пшениці до Сирії через невизначеність щодо нового уряду та затримки з оплатою, інформують джерела Reuters. Представник російського зернового ринку підтвердив, що в Сирії наразі “немає з ким взаємодіяти”.

Тим часом новий уряд Сирії не дозволяє Росії вивезти зброю і військову техніку з порту Тартус, де розташована єдина закордонна база військово-морського флоту РФ. Російські кораблі вже майже два тижні дрейфують поблизу порту.

Відповідно до супутникових знімків Maxar, понад десять днів тому російські військові звезли до порту значну кількість техніки — понад 100 вантажівок, а також демонтували радари ППО. Однак техніка застрягла в порту і не переміщується до пірсів. Єдиним способом евакуації залишається авіабаза Хмеймім, куди регулярно здійснюються рейси міноборони РФ.

Російський флот покинув базу в Тартусі ще на початку грудня після того, як сирійські повстанці розпочали наступ на Дамаск. Цей наступ поклав край майже 25-річному правлінню Асада.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.

Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.