Фіцо звинуватив Україну в кібератаці на медичну компанію: МЗС спростувало обвинувачення

Джерело: Dennik, МЗС

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що національна медична страхова компанія стала мішенню “масованої кібератаки” і натякнув на можливу причетність України. Київ заперечив ці звинувачення.

Фіцо повідомив, що кібератака розпочалась сьогодні опівдні, і її метою, ймовірно, було отримання конфіденційної інформації про діагнози. За словами прем’єра, атака може загрожувати роботі електронних рецептів або доступу до медичної допомоги для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями чи онкологічними хворобами.

“У разі успіху це унеможливить надання медичної допомоги у Словаччині. На цей час ми успішно відбиваємо атаку, але не можемо повністю оцінити, що станеться в найближчі хвилини та години”, — зазначив Фіцо.

Роберт Фіцо заявив, що кібератака є прикладом того, як “ліквідуються непокірні уряди, що мають інший погляд на деякі речі”, передає Dennik. Прем’єр вважає, що “ця діяльність здійснюється представниками опозиції, неурядовими організаціями з-за кордону, іноземними інструкторами та засобами масової інформації”. У своїх припущеннях політик також згадав Україну та Європейський Союз.

Водночас Dennik зазначає, що йдеться не про “масовану кібератаку”, як стверджує прем’єр, а про фішинг — шахрайську спробу отримати конфіденційну інформацію.

Міністерство закордонних справ України відкинуло звинувачення у причетності до кібератаки на словацьку медичну страхову компанію.

“Категорично відкидаємо натяки на причетність України до кібератаки проти медичної страхової компанії в Словаччині. Вчергове закликаємо Премʼєр-міністра Словаччини Роберта Фіцо припинити шукати уявних ворогів у дружній до Словаччини та словацького народу Україні”, — йдеться у заяві МЗС.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.

Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.

Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.

Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.