Прем’єр Сербії вирішив піти у відставку на тлі протестів

Джерело: Tanjug

Прем’єр-міністр Сербії Мілош Вучевич оголосив, що подає заяву про відставку. Це сталося на тлі масових протестів у країні.

Доки не оберуть нового прем’єра, уряд працюватиме за технічним мандатом.

“Я буду виконувати свою роботу до обрання нового прем’єр-міністра. У цей момент весь уряд перебуває в технічному мандаті, з відставкою прем’єр-міністра весь кабінет “падає”, образно кажучи, практично весь уряд йде у відставку”, – сказав Вучевич на пресконференції.

Напередодні, 27 січня, у центрі столиці Сербії Белграді відбувся масштабний мітинг та сутички з правоохоронцями, внаслідок чого постраждала студентка.

Передісторія

1 листопада 2024 року обвалився відремонтований дах на залізничному вокзалі в місті Новий Сад (друге за кількістю населення місто в Сербії). Тоді цього загинуло 15 людей.

Внаслідок цього в країні розпочались масштабні протести студентів та опозиції. Мітингарі вимагають покарання винних у катастрофі та звинувачують владу у повільному розслідуванні, а також в корупції і кумівстві, що призвело до неякісного будівництва.

  • Неурядова організація Amnesty International стверджує, що сербська поліція та спецслужби застосовують шпигунське програмне забезпечення  (ПЗ) та мобільні криміналістичні інструменти для незаконного стеження за журналістами, екологічними активістами та правозахисниками.
  • У сербському готелі знайшли мертвим російського шеф-кухаря та ресторатора Олексія Зіміна, який критикував російське вторгнення в Україну.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.