Український суд наклав арешт на активи російського олігарха Дерипаски на суму ₴2,11 млрд

Джерело: СБУ

За даними Служби безпеки України, суд наклав арешт на велику партію промислової продукції та сировини, що належали підсанкційному російському олігарху Олегу Дерипасці.

“Йдеться про майже 500 тис. тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений у нашій державі ще до повномасштабного вторгнення. Вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину”, — йдеться в повідомленні СБУ.

Загальна вартість арештованих активів становить понад 2,11 млрд грн.

Ця продукція використовувалася як ключовий компонент для виробництва алюмінію на російських підприємствах Олега Дерипаски “Русал”.

За матеріалами справи, арештовані боксити та глинозем належали олігарху з РФ через підконтрольну комерційну структуру, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця компанія діяла як формальний замовник продукції Миколаївського заводу, яка потім реекспортувалася на підприємства, що належать Олександру Дерипасці в Росії.

На початку 2023 року українські правоохоронці виявили шахрайську схему та заблокували вивезення цієї сировини.

СБУ нагадала, що Олег Дерипаска є частиною найближчого оточення Путіна і займається виробництвом продукції для військово-промислового комплексу РФ.

Зокрема, його підприємства виготовляють компоненти для балістичних ракет “Іскандер”, бойових дронів та радіолокаційних систем.

За результатами розслідування, слідчі Служби безпеки України заочно повідомили Дерипасці про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за фінансування війни РФ проти України.

Відповідно до матеріалів СБУ, були націоналізовані всі заводи фігуранта, розташовані в різних регіонах України.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.