МАГАТЕ відклало ротацію на ЗАЕС через відсутність гарантій безпеки від Росії — МЗС

Джерело: речник МЗС України Георгій Тихий

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було змушене відкласти ротацію своєї місії на окупованій Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.

За словами речника МЗС, Кремль не вперше використовує шантаж для залякування міжнародних експертів і ослаблення їхньої незалежності. Одним із прикладів є атака на машину МАГАТЕ дроновим ударом під час однієї з попередніх ротацій.

“Москва має щонайменше дві причини тиснути на незалежність МАГАТЕ. Перший – силою нав’язати міжнародне визнання незаконної окупації української АЕС. Другий – маніпулювання оперативною ситуацією в районі навколо станції. Ми не дамо втілити жоден із цих намірів”, – зазначив речник МЗС.

У міністерстві підкреслили, що Україна високо цінує діяльність МАГАТЕ в умовах безпрецедентної загрози безпеці.

“Ми закликаємо міжнародне співтовариство твердо підтримувати МАГАТЕ та рішуче засудити безпрецедентний тиск, який держава-агресор продовжує чинити на його керівництво”, – заявив Георгій Тихий.

Російським окупантам вдалося створити новий плацдарм на річці Оскіл в районі села Тополі, що в Куп’янському районі Харківщини.

У Німеччині убивця з Ашаффенбурга ще пів року тому напав із ножем на переселенку з України, проте його не депортували.

Лісові пожежі у Лос-Анджелесі завдали економічних збитків на суму від 95 до 164 мільярдів доларів США. Якщо остаточні оцінки підтвердяться, ця катастрофа стане другою за вартістю стихійною лихою в історії США після урагану “Катріна” 2005 року. Остання спричинила збитки у 200 мільярдів доларів з урахуванням інфляції.

5 лютого 2000 року ОМОН ГУВС Санкт-Петербурга й Ленінградської області та ОМОН УВС Рязанської області вчинили масове вбивство групи мирних жителів у селищі Нові Алди і прилеглих районах Грозного Чеченської Республіки.

Український піаніст Павло Гінтов народився у Києві, закінчив докторантуру в Мангеттенській школі музики. Має ступінь доктора філософії з музики. Майже 20 років живе у США, де займається культурною дипломатією та активно бере участь в акціях протесту, які після російської анексії Криму та початку війни на сході України супроводжують виступи на Заході російських діячів культури, які підтримують дії РФ. Музикант проводить благочинні заходи на підтримку ЗСУ та цивільного населення та веде інформаційну роботу у США на підтримку України. Про ставлення американців до України, російську та українську культури “Букви” поговорили з Павлом Гінтовим у Нью-Йорку.