У Росії під Санкт-Петербургом тоне танкер зі 130 000 тонн мазуту

Джерело: Telegram-канал Baza

У Ленінградській області в порту Усть-Луга почав тонути танкер Koala, на борту якого перебувало 130 000 тонн мазуту. Судно, що ходить під прапором Антигуа та Барбуди, сіло на мілину після вибухів у машинному відділенні.

Інцидент стався у ніч на 9 лютого. Танкер стояв біля третього причалу, коли близько другої години ночі на його борт завантажили партію мазуту. Під час підготовки до виходу з порту у машинному відділенні пролунали три вибухи, після чого судно почало набирати воду.

Фото: Telegram-канал Baza

На момент аварії на борту перебував екіпаж із 24 осіб: четверо громадян Росії, восьмеро громадян Грузії та дванадцять – Індонезії. Всі вони встигли покинути танкер та дістатися берега.

До п’ятої ранку судно нахилилося і сіло на мілину кормовою частиною. Для запобігання можливому розливу пального навколо танкера встановили бонові загородження. За даними МНС, витоку нафтопродуктів у воду не зафіксовано, постраждалих немає.

Губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко повідомив, що вибухи сталися під час запуску двигуна, внаслідок чого було пошкоджено машинне відділення. За його словами, танкер залишається пришвартованим біля причалу.

  • До національного природного парку “Тузлівські лимани”, розташованого в Одеській області, прилетіли птахи, забруднені мазутом. Це сталося після аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що спричинило забруднення води нафтопродуктами.
  • На тимчасово окупованій російськими військами території Запорізької області виявлено дві ділянки забруднені мазутом з російських танкерів, які затонули в Чорному морі.

Глобальна ініціатива United24, яка була започаткована в травні 2022 року для підтримки України, загалом залучила понад $1 млрд благодійних внесків.

Колишню українську спортсменку з Криму заочно засудили до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Її визнали винною у пособництві державі-агресору.

Велика Британія не розглядає можливість запровадження відповідних мит у відповідь на рішення США щодо оподаткування імпорту сталі та алюмінію. Міністр фінансів Рейчел Рівз заявила, що британський уряд сподівається досягти домовленості з Вашингтоном, щоб уникнути цих тарифів.

Лідери Європейського Союзу пообіцяли вжити заходів у відповідь на запровадження президентом США Дональдом Трампом 25% мит на сталь та алюміній зі всього світу.

Україна розвиватиме прикордонну інфраструктуру та логістику. Зокрема до 2023 року планується оновити 29 наявних і збудувати 17 нових пунктів пропуску.