Литва скерує майже €32 млн на освіту для українських переселенців — LRT

Джерело: LRT

Уряд Литви спрямує майже 32 мільйони євро на підтримку освіти українців, які залишили країну через війну. Виділені кошти розподілять між студентами та школярами, повідомляє LRT.

На навчання українських студентів у литовських університетах передбачено 3 мільйони євро. Ці гроші покриють часткову компенсацію вартості навчання та стипендії. Спочатку Міністерство освіти, науки та спорту пропонувало збільшити фінансування до 4,2 мільйона євро, але Міністерство фінансів скоригувало суму до 3 мільйонів, що й було затверджено урядом.

Ще 28,7 мільйона євро підуть на навчання українських дітей у муніципальних і приватних школах Литви. Фінансування охоплює програми дошкільної, передшкільної та загальної освіти.

Державна підтримка стосується українських студентів, які вступили до литовських вишів у 2022–2023 роках і продовжують навчання. Для тих, хто вступив у 2024 році, державне фінансування припинилося з вересня, однак деякі університети продовжують покривати їхнє навчання власним коштом.

У Міністерстві фінансів зазначили, що рішення про фінансування освіти українських студентів після 1 вересня ухвалять пізніше, коли стане відома точна кількість тих, хто продовжить навчання.

Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні. 

Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.