ЗАЕС знову опинилась на межі блекауту через російські обстріли
Джерело: Міністерство енергетики
Внаслідок ворожих обстрілів було знеструмлено одну з двох ліній живлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції.
Наразі Запорізька АЕС підключена до української енергосистеми лише через одну лінію електропередачі. Відновлення живлення цією лінією стане можливим, як тільки ситуація з безпекою дозволить це.
“Знову на Запорізькій АЕС реальна загроза блекауту через ворожі обстріли – вчергове відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з’єднують тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України. Через окупацію станції росіянами ситуація на ЗАЕС залишається загрозливою, і лише повернення Україні контролю над АЕС може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції”, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
-
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було змушене відкласти ротацію своєї місії на окупованій Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.
- Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що російські атаки на енергосистему України створюють ризик ядерної аварії, оскільки можуть призвести до збоїв у електропостачанні атомних електростанцій.
У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.
4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.
За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.
Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.