Nissan і Honda офіційно відмовилися від переговорів про об’єднання
Джерело: Honda
Автовиробники Nissan і Honda офіційно вийшли з переговорів про створення єдиного холдингу, припинивши дію меморандуму про взаєморозуміння щодо можливої співпраці. Причини такого рішення офіційно не розголошуються.
Водночас західні медіа раніше повідомляли, що Nissan не погодився на пропозицію Honda щодо структури об’єднання.
Первісний план, оголошений у грудні 2024 року, передбачав, що обидві компанії стануть рівноправними дочірніми підприємствами єдиного холдингу. Президент Nissan Утіда Макото під час пресконференції, присвяченої старту переговорів, підкреслював, що об’єднання має відбуватися на рівних умовах.
Однак згодом Honda запропонувала змінений варіант, згідно з яким Nissan мав би отримати статус дочірньої компанії Honda. Ця пропозиція виявилася неприйнятною для керівництва Nissan.
Попри скасування планів глибшої інтеграції, компанії збережуть співпрацю в межах стратегічного партнерства, укладеного 1 серпня 2024 року. Основний акцент буде зроблено на розвитку електрифікованого транспорту та “розумних” автомобілів.
Метою такого партнерства є створення нових технологічних рішень і підвищення корпоративної вартості кожної з компаній.
- Nissan Motor Co. відновлює пошуки партнера на тлі припинення переговорів про створення спільної компанії з Honda Motor Co. Перевага надається технологічним компаніям зі США. Північна Америка залишається ключовим ринком для Nissan, а перехід до електрифікації змушує автовиробників шукати партнерів у сфері високих технологій.
- За словами одного з топ-менеджерів Nissan, через складне фінансове становище компанія може припинити існування.
- Японський автовиробник Nissan, який переживає фінансові труднощі, призначив Жеремі Папена, що раніше керував операціями компанії у США, новим фінансовим директором. Це рішення стало частиною масштабної реорганізації управління, яка, як очікується, допоможе стабілізувати ситуацію.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.