Міндовкілля: Пошкодження не вплинули на радіаційну ситуацію у Чорнобильській зоні
Джерело: Міндовкілля
Глава Міндовкілля Світлана Гринчук поінформувала про стан радіаційної ситуації у Чорнобильській зоні відчуження та про роботи з ліквідації наслідків влучання російського дрона в оболонку Нового Безпечного Конфайнмента (НБК).
Так, за словами міністерки, наразі впливу пошкодження оболонки НБК на радіаційну ситуацію в зоні відчуження не зафіксовано.
Нині тривають роботи з ліквідації наслідків ворожого обстрілу. Тоді як радіаційний стан перебуває під постійним контролем. Гринчук запевнила, що коливання нинішніх значень перебувають у звичних для кожного пункту межах.
Вона додала, що персонал ДСП ЧАЕС забезпечує постійний контроль:
- параметрів Комплексу НБК об’єкта “Укриття”;
- радіаційної обстановки в Комплексі НБК об’єкта “Укриття”та на майданчику Чорнобильської АЕС.
Раніше Державне агентство з управління зоною відчуження повідомило, що на ЧАЕС продовжують ліквідацію наслідків обстрілу. Для гасіння залучені три групи верхолазів, дві з яких уже працюють, а третя готується до розкриття конструкцій укриття.
Також прокладено робочі лінії на п’ять стволів, а ситуацію контролюють за допомогою тепловізійних дронів. У роботах беруть участь 91 рятувальник ДСНС та 18 одиниць техніки. Радіаційний фон на промисловому майданчику станції залишається в межах норми, виходу радіоактивних речовин за межі не зафіксовано.
Разом з тим, гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі назвав удар російського безпілотника по укриттю Чорнобильської АЕС серйозним інцидентом, попередивши, що ядерна безпека в Україні залишається під великою загрозою.
Представники МАГАТЕ підтвердили пошкодження зовнішнього та внутрішнього покриття арки, в якому через удар дрона виник отвір діаметром приблизно шість метрів, та цілісність опорних балок, які не зазнали значних пошкоджень. Вони також здійснюють вимірювання рівнів радіації і не зафіксували змін радіаційного фону.
За словами Гроссі, групі МАГАТЕ також показали уламки безпілотника, включаючи частини крил, які українські фахівці вилучили та забрали для подальшого дослідження.
- У ніч на 14 лютого Росія безпілотником атакувала Чорнобильську атомну електростанцію.
- З початку повномасштабної війни в Україні виникла проблема з “поселенням” людей у Чорнобильській зоні відчуження для отримання щомісячних виплат від держави. Це коштувало бюджету 15 мільярдів гривень на рік.
- Після того як російський дрон влучив в укриття ЧАЕС, є ризик вивільнення радіоактивних речовин за певних обставин, але наразі рівень радіації не перевищує норму. Про це під час брифінгу на ЧАЕС повідомив головний інженер станції Олександр Титарчук.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.