Всесвітній фонд дикої природи WWF звинуватили у підтримці торгівлі хутром білих ведмедів

Джерело: The Guardian

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) звинуватили у підтримці торгівлі хутром білих ведмедів та трофейного полювання на цей рідкісний вид.

Як розповіли у виданні, організація підтримує експлуатацію білих ведмедів в економічних цілях і одночасно використовує образ тварин для збору коштів.

“На Конвенції з міжнародної торгівлі видами, що перебувають під загрозою (CITES), WWF просуває продовження комерційної торгівлі хутром канадського білого ведмедя”, – йдеться у публікації.

У світі залишилось від 22 до 31 тисячі білих ведмедів, дві третини з яких проживають в Канаді. Незважаючи на те, що білі ведмеді знаходяться під загрозою зникнення, у цій країні досі дозволене комерційне полювання на них.

Щорічно з Канади до Китаю експортують в середньому 300-400 шкур, ціна однієї з яких сягає 60 тисяч доларів США. За словами журналістів, WWF міг сприяти міжнародній комерційній торгівлі хутром білих ведмедів у межах своєї політики “сталого використання”.

Ідея полягає в тому, що ліцензування експлуатації невеликої кількості тварин для економічних цілей – наприклад, для хутра або трофейного полювання – загалом покращить статус виду.

Раніше у WWF заявляли, що фонд виступає проти мисливських програм, які не загрожують виживанню видів і є частиною науково обґрунтованої та суворо контрольованої стратегії збереження.

Однак із ведмедями інакша ситуація. За даними WWF, в майбутні десятиліття популяція білих ведмедів може скоротитися, але при цьому там запевнили, що торгівля “не є значною загрозою для цього виду”.

У 2010 та 2013 роках WWF виступив проти повного захисту білих ведмедів, коли США запропонували заборонити міжнародну комерційну торгівлю їхніми шкурами, внісши білих ведмедів до Додатка І.

Додаток I Конвенції CITES – це перелік видів, які перебувають під найбільшою загрозою зникнення. Види, включені до Додатка I, отримують найвищий рівень захисту, а міжнародна торгівля ними заборонена, окрім надзвичайних випадків, таких як наукові дослідження.

Обидва рази фонд рекомендував країнам-учасницям не голосувати за повну заборону, стверджуючи, що білі ведмеді ще не відповідають необхідним критеріям для такого рівня захисту. І на обох засіданнях CITES така пропозиція не набрала більшості голосів.

Представники WWF зазначили, що заборона міжнародної комерційної торгівлі зашкодить корінним громадам, а включення білих ведмедів до Додатка I все одно не завадило б трофейному полюванню.

“Згідно з додатком II, комерційна торгівля, наприклад, шкурами, також дозволена, і інуїти в Канаді цим користуються. Тому в обох випадках, коли пропонувалося включення до Додатка I, представники інуїтів палко виступали проти цього. Відхилити пропозицію також рекомендували Міжнародний союз охорони природи, [НУО] Traffic, Pew Environment Group і секретаріат CITES”, – сказав речник WWF.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландів, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриттям з інвалідностями прокурорів.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.

Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.

Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.