У Чорному морі перебуває чотири ворожих кораблі – ВМС ЗСУ
Джерело: пресслужба ВМС ЗСУ
Станом на 30 липня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває чотири ворожих кораблі.
Тоді як Азовському морі знаходиться один ворожий корабель.
Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, з них два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп до 24 ракет.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 10 суден, з них 2 продовжили рух з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 21 судно, з них 4 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що РФ продовжує вести загарбницьку війну, не зважаючи на значні втрати. Противник продовжує вбивати мирне населення України, і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору.
Сьогодні вночі Російська Федерація завдала чергового удару іранськими ударними БпЛА типу “Shahed” по Україні. Інформація щодо наслідків цієї терористичної атаки наразі уточнюється.
У пресслужбі попередили, що ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- У ніч на 30 липня російські військові завдали удару по острову Зміїному у Чорному морі. Вони обстріляли його двома авіабомбами.
- Окупаційні сили РФ зі східного узбережжя Азовського моря випустили дрони-камікадзе по аграрних підприємствах Херсонської області та Криворізького району Дніпропетровської області. Усі чотири БПЛА було збито силами протиповітряної оборони.
- У ніч на 30 липня у Москві пролунав вибух. Пошкоджено фасади на двох офісних вежах “Москва-Сіті”.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.