ЄС відключить ще 13 російських банків від SWIFT

Джерело: EUObserver

Євросоюз продовжує посилювати санкційний тиск на російську економіку, тоді як Кремль просить адміністрацію главу США Дональда Трампа послабити обмеження в межах можливої угоди щодо України.

Ще 13 російських банків буде відключено від міжнародної платіжної системи SWIFT у межах 16-го пакета санкцій ЄС. Новий пакет заходів узгодили представники 27 країн ЄС, включно з лояльною до Кремля Угорщиною, і він набуде чинності після затвердження лідерами європейських держав. У середу, 19 лютого, очікується формальне голосування міністрів закордонних справ ЄС.

Наразі під західними санкціями перебуває 95% російської банківської системи, заявляла в грудні голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна. За її словами, до “чорних списків” внесено 129 кредитних організацій, які контролюють майже всі активи фінансової системи РФ.

Останній раунд американських санкцій у листопаді минулого року вдарив по 50 банках, зокрема по Газпромбанку — останньому з держбанків РФ, який зберігав доступ до розрахунків у доларах і системи SWIFT. Однак під європейські санкції він, найімовірніше, не потрапить: банк і далі проводить платежі за постачання російського газу, який купують Угорщина та Словаччина на 250 млн євро щомісяця. Доступу до SWIFT позбавлять переважно невеликі банки. Загалом, за даними видання, до санкційних списків внесуть 35 юридичних осіб і 48 фізичних, зокрема посадовців та пропагандистів.

Посилення санкцій на тлі переговорів між Росією та США щодо України — це “сигнал”, сказав європейський дипломат. За його словами, ЄС продовжить підтримувати Київ і карати Росію за агресію.

Водночас, за даними Bloomberg, країни G7 розглядають можливість посилення санкцій проти російської нафтової галузі. До третьої річниці вторгнення в Україну держави G7 можуть переглянути “цінову стелю” на російську нафту, яка нині встановлена на рівні 60 доларів за барель. Мета нових обмежень — скоротити доступ Кремля до нафтових доходів і “простимулювати” його до “справедливого миру” з Україною.

  • Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс розповів, що Штати готові запровадити нові санкції проти РФ та навіть, ймовірно, вдатись до військових дій, якщо російський президент Володимир Путін відмовиться від мирної угоди з Україною.
  • Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки російському лідеру Володимиру Путіну.
  • Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовити.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.