Румунія збиватиме БпЛА, які порушуватимуть її повітряний простір
Джерело: Reuters
Парламент Румунії ухвалив проєкт закону, який дозволить її армії збивати безпілотники, які порушуватимуть повітряний простір країни, виходячи з рівня загрози та ризиків для життя та майна людей.
Законопроєкт підтримали обидві палати парламенту пропри сильний спротив ультранаціоналістичних політиків, які займають понад третину місць у законодавчому органі.
Ухвалений законопроєкт встановлює конкретні умови для Румунії щодо контролю використання повітряного простору країни пілотними та безпілотними літальними апаратами.
Заходи щодо пілотних засобів передбачають встановлення місця розташування та ідентифікації літака, а також спроби контакту, перехоплення та попереджувальні постріли. Знищувати їх можна, лише якщо вони атакують або агресивно відповідають на перехоплення.
Щодо БпЛА, то їх у більшості випадків дозволили знищувати, нейтралізувати чи брати під контроль залежно від рівня загрози. Знищення БпЛА – останній захід.
Згідно з законопроєктом, вживати заходів щодо невідомих пілотних та безпілотних літальних апаратів також можуть союзні системи на території Румунії, відповідно до угод про колективну оборону з ЄС та НАТО.
Румунія – країна-член Євросоюзу та НАТО – має 650 кілометрів спільного кордону з Україною. На територію Румунії часто заходять та падають безпілотники, якими РФ атакує портову інфраструктуру України.
- У ніч на 29 січня Румунія підняла винищувачі F-16 після того, як російські безпілотники наблизилися до її кордону.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.