Румунія збиватиме БпЛА, які порушуватимуть її повітряний простір
Джерело: Reuters
Парламент Румунії ухвалив проєкт закону, який дозволить її армії збивати безпілотники, які порушуватимуть повітряний простір країни, виходячи з рівня загрози та ризиків для життя та майна людей.
Законопроєкт підтримали обидві палати парламенту пропри сильний спротив ультранаціоналістичних політиків, які займають понад третину місць у законодавчому органі.
Ухвалений законопроєкт встановлює конкретні умови для Румунії щодо контролю використання повітряного простору країни пілотними та безпілотними літальними апаратами.
Заходи щодо пілотних засобів передбачають встановлення місця розташування та ідентифікації літака, а також спроби контакту, перехоплення та попереджувальні постріли. Знищувати їх можна, лише якщо вони атакують або агресивно відповідають на перехоплення.
Щодо БпЛА, то їх у більшості випадків дозволили знищувати, нейтралізувати чи брати під контроль залежно від рівня загрози. Знищення БпЛА – останній захід.
Згідно з законопроєктом, вживати заходів щодо невідомих пілотних та безпілотних літальних апаратів також можуть союзні системи на території Румунії, відповідно до угод про колективну оборону з ЄС та НАТО.
Румунія – країна-член Євросоюзу та НАТО – має 650 кілометрів спільного кордону з Україною. На територію Румунії часто заходять та падають безпілотники, якими РФ атакує портову інфраструктуру України.
- У ніч на 29 січня Румунія підняла винищувачі F-16 після того, як російські безпілотники наблизилися до її кордону.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.
Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.
Контррозвідка СБУ затримала у Дніпрі агента російської військової розвідки (ГРУ), який надавав координати для авіаударів по критичній інфраструктурі України.