Стармер вибачився перед балтійськими країнами за відсутність запрошення на великий Лондонський саміт

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер попросив вибачення перед лідерами трьох балтійських країн через те, що їх не запросили на сьогоднішній саміт. Про це повідомила головна радниця президента Литви Гітанаса Науседи Аста Скайсгіріте.
За її словами, під час телефонної розмови лідери Литви, Латвії та Естонії чітко висловили своє незадоволення таким рішенням. Стармер розпочав бесіду з вибачення і запевнив, що “надалі таких ситуацій не буде”.
У дзвінку брали участь прем’єр-міністрка Латвії Евіка Сіліня, президент Естонії Алар Каріс і президент Литви Ґітанас Науседа.
Згодом Стармер опублікував у соцмережах фото розмови, зазначивши, що разом із балтійськими лідерами вони дійшли згоди щодо необхідності об’єднати зусилля для досягнення “стійкого миру в Україні, що гарантує її суверенітет і підкріплений міцними гарантіями безпеки”.
Попри дипломатичні формулювання, британський прем’єр не прокоментував невдоволення балтійських лідерів через їхню відсутність на саміті.
Балтійські країни залишаються серед найбільших донорів допомоги Україні відносно свого ВВП, відповідно до даних Kiel Institute’s Ukraine Support Tracker.
Прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня після розмови лідерів країн Балтії з Кіром Стармером написала в Х меседж, в якому підкреслила важливість участі країн Балтії у подіях, які стосуються російсько-української війни:
“Гарно поспілкувався з @Keir_Starmer. Важливо, щоб країни Балтії були залучені, одночасно зміцнюючи трансатлантичні зв’язки та роблячи Європу більш безпечною. Ми отримали запевнення щодо прихильності Альянсу до статті 5 НАТО та оборони східного флангу, і що підтримка України триватиме. Ми також переконані, що Європа повинна зробити більше в галузі оборони”.
Had a good conversation with the @Keir_Starmer. It’s important that the Baltic States are involved, while strengthening transatlantic ties and making Europe more secure.
We got reassurances of Allied commitment to NATO Article 5 and defence of the Eastern Flank, and that support… pic.twitter.com/726XvoGGFw
— Evika Siliņa 🇱🇻🇺🇦 (@EvikaSilina) March 2, 2025
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть спільно з Україною, щоб представити мирний план США.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.