В Україні немає законодавчих підстав для обмеження музики за мовною ознакою – Шмигаль

Джерело: відповідь Дениса Шмигаля на петицію

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відповів на петицію громадян, яка вимагає заборонити пісні російською мовою на стримінгових платформах, таких як Apple Music і Spotify. Шмигаль зазначив, що на сьогодні немає правових підстав для обмеження чи заборони музичних продуктів за мовною ознакою згідно з міжнародним правом, українським законодавством та правилами мовлення іноземних платформ.

“На сьогодні в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або інших форм обмеження музичного продукту за мовною ознакою. Проте з метою забезпечення інформаційної та національної безпеки України існує необхідність удосконалення нормативної та законодавчої бази, зокрема шляхом запровадження заходів, спрямованих на обмеження вільного поширення контенту країни-агресора, зокрема музичних творів, пісень, музичних відеокліпів тощо”, – йдеться у відповіді на петицію.

Прем’єр-міністр повідомив, що для розв’язання цього питання в країнах Європейського Союзу набули чинності Акти про цифрові послуги (Digital Services Act – DSA) та про цифрові ринки (Digital Markets Act – DMA). Ці закони спрямовані на зменшення системних ризиків та загроз демократичним процесам у країнах ЄС, а також на забезпечення прав громадян та свободи слова.

Також відзначено, що з огляду на суспільний інтерес до питання, порушеного в петиції, Міністерству культури та стратегічних комунікацій разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством юстиції доручено додатково опрацювати це питання.

  • Пісні російського репера Алішера Моргенштерна очолили ТОП-10 Apple Music в Україні. Днями він випустив новий альбом “ALISHER” — усі п’ять пісень з нього потрапили на перші місця рейтингу.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.