У Британії жінку з аутизмом помилково тримали у психіатричній лікарні 45 років

Джерело: ВВС

У Великій Британії жінку з аутизмом помилково тримали в психіатричній лікарні протягом 45 років. Лікарі та соцпрацівники роками намагалися звільнити Касіду, доводячи, що вона не є небезпечною для інших людей.

Як розповіли у виданні, у віці п’яти років жінку вивезли з Сьєрра-Леоне до Британії. Деякий час вона мешкала в дитячому будинку, але семирічному віці її перевели в лікарню. Вона не вміла говорити, а також у неї були труднощі з навчанням.

Медики називали Касібу небезпечною та “дикою” після інциденту, коли у віці 19 років вона подряпала обличчя іншій пацієнтці. З тих пір вона мешкала у психіатричній лікарні в ізоляції, майже не взаємодіючи з іншими людьми.

У 2013 році про ув’язнення Касіби дізналася лікарка Петсі Стейт. На той момент вона була психологинею-початківицею і проводила плановий огляд догляду за пацієнтами лікарні.

“Я ніколи не бачила, щоб хтось жив у такому становищі, як вона. Шокувало те, що все це було узаконено”, – прокоментувала вона.

Після кількох місяців роботи лікарка Стейт подала звіт до місцевого органу влади на півночі Лондона, у якому йшлося, що Касіба не має психічної хвороби, може мешкати з іншими людьми та не є небезпечною для них.

У 2016 році для звільнення Касіби була створена команда спеціалістів із охорони здоров’я та соціальної допомоги. У 2022 році їм вдалося звільнити жінку.

Зараз Касіба живе в громаді, де їй допомагають соцпрацівники. За словами одного з них, жінка цікавиться модою і дуже любить спілкуватися з людьми.

  • Уряд Нової Зеландії виплатить компенсації громадянам, які у дитячому і підлітковому віці зазнали жорстокого поводження у державній психіатричній лікарні в 1970-х роках.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Пізно ввечері 1 травня російські війська завдали щонайменше десять ударів по Запоріжжю. Внаслідок ворожого обстрілу загинув чоловік. Також начальник Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив про людей під завалами.

Міністр енергетики Герман Галущенко 1 травня повідомив про збільшення максимальної потужності експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС до 650 МВт.