На Чорнобильській АЕС ліквідували наслідки російської атаки 14 лютого
Джерело: Світлана Гринчук, ДАЗВ
На Чорнобильській атомній електростанції ліквідували надзвичайну ситуацію після ворожої атаки 14 лютого.
Міністерка захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук нагадала, що 14 лютого російські війська атакували ударним дроном із фугасною бойовою частиною Арку нового безпечного конфайнменту над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.
“Після ліквідації пожежі наповнювач захисної оболонки Арки НБК продовжував тління. Сьогодні о 12 годині цей процес вдалося зупинити. Радіаційна ситуація незмінна і знаходиться під постійним контролем”, – написала Гринчук.
За її словами, на території станції і надалі чергуватиме підрозділ ДСНС та продовжуватимуться радіаційний та тепловізійний моніторинги.
“Тепер наше завдання — провести якісний аналіз пошкодження Арки НБК та відновити її функціонування”, – додала посадовиця.
-
Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі назвав удар російського безпілотника по укриттю Чорнобильської АЕС серйозним інцидентом, попередивши, що ядерна безпека в Україні залишається під великою загрозою.
Міністерство охорони здоров’я України попереджає про початок сезону активності кліщів. Він триватиме майже до кінця осені. Очікується два піки сезону — у травні-червні, та вересні-жовтні.
Президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп проводять зустріч у Римі.
Державний секретар США Марко Рубіо призначив колишнього члена своєї команди в сенаті, який в основному має досвід роботи бізнес-консультантом, головним дипломатом Державного департаменту США у справах Європи.
За повідомленням Ватикану, 26 квітня до Риму на церемонію прощання з Папою Римським Франциском прибуде щонайменше 130 іноземних делегацій, зокрема близько 50 світових лідерів та 10 правлячих монархів.
Американський актор і режисер Шон Пенн набив татуювання у формі одного з державних символів України – герба.