Суд Таїланду скасував 50-річну постанову щодо зачісок для школярів

Джерело: BBC 

Верховний адміністративний суд Таїланду скасував 50-річну директиву міносвіти, яка встановлювала правило зачісок для школярів.

Ще у 1975 році тодішня влада країни постановила, що школярі можуть мати лише певні види зачісок: хлопці коротке волосся, а дівчата каре довжиною до вух.

На практиці у низці шкіл ці правила щодо зачісок поступово пом’якшували, однак в окремих шкільних закладах продовжували дотримуватись директиви і стригли учнів, які не дотримувались правил.

Та цього тижня суд постановив, що 50-річна директива є порушенням індивідуальних свобод, які захищає конституція, та не відповідає вимогам сучасного суспільства.

Рішення суду ухвалено у відповідь на петицію, яку ще у 2020 році подало 23 учнів державних шкіл.

За права школярів боролись і студенти-активісти. У відповідь на такі кампанії міносвіти Таїланду у 2020 році дозволило учням мати трохи довше волосся, але деякі обмеження все ж залишались. Зокрема у хлопців волосся не повинно було закривати потилицю, а дівчата з довгим волоссям повинні були зав’язувати його.

У 2023 році тодішній міністр освіти Триніч Т’єнтог скасував ці правила наголосивши, батьки та школа повинні самостійно домовитись щодо зачісок для школярів.

Та попри всі ці зміни, деякі школи продовжували дотримуватись правил 1975 року.

Короткі зачіски у школах Таїланду порівнювали з дисципліною та акуратністю. Водночас і повідомлення про те, що в школах забороняють зачіски з чубчиком чи фарбоване волосся викликали резонанс по всій країні.

У деяких частинах Таїланду вчителі відомі тим, що самостійно стрижуть школярів на ранкових засіданнях, аби покарати їх за “неправильну” зачіску. Така практика продовжувалась навіть після того, як органи освіти застерігали вчителів від подібних кроків.

При цьому дехто вважає, що навіть після рішення суду у найконсервативніших школах заборона на вибір зачіски може залишатись у силі.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.