Українська розвідка повідомила про збільшення кількості спецпідрозділів ІПСО у військах РФ

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

Росія збільшує чисельність підрозділів спеціальних інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) у своїх збройних силах.

За інформацією розвідки, спецпідрозділи інформаційного впливу були створені, зокрема, в складі 3-ї та 51-ї загальновійськових армій РФ. Для комплектування нових підрозділів ще у квітні минулого року уряд держави-агресора запровадив окрему військову спеціальність – “Інформаційне протиборство”.

Фахівців з ІПСО навчають у військовій академії генштабу збройних сил РФ та військово-космічній академії імені Можайського. Переміщення цих спеціалістів між військовими частинами без узгодження зі штабами військових округів заборонено.

“Розширення кількості підрозділів інформаційного впливу у структурі армії держави-агресора Росії свідчить про намір ворога збільшити масштаб інформаційно-психологічних атак проти України, наших Сил безпеки та оборони та українського суспільства”, – зазначили в ГУР.

  • У лютому російські окупанти поширювали дезінформацію про нібито підготовку Україною терактів у країнах Європи, метою яких нібито є “зрив мирних переговорів”.

Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.

Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.

Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.