Премʼєра Сербії відправили у відставку на тлі протестів

Джерело: RTS

Парламент Сербії відправив у відставку уряд та премʼєр-міністра Мілоша Вучевича на тлі протестів у країні.

Наприкінці січня Вучевич оголошував, що подає заяву про відставку.

Новий уряд мають призначити за 30 днів. Якщо цього не зроблять до 18 квітня, у країні проведуть позачергові парламентські вибори.

Передісторія

1 листопада 2024 року обвалився відремонтований дах на залізничному вокзалі в місті Новий Сад (друге за кількістю населення місто в Сербії). Тоді цього загинуло 15 людей.

Внаслідок цього в країні розпочались масштабні протести студентів та опозиції. Мітингарі вимагають покарання винних у катастрофі та звинувачують владу у повільному розслідуванні, а також в корупції і кумівстві, що призвело до неякісного будівництва.

Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.