Глава МЗС Німеччини Бербок очолить Генасамблею ООН

Джерело: Bild
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок стане головою Генеральної Асамблеї ООН. У травні Бербок представить робочу програму у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, а у вересні вже розпочне виконання обов’язків. Термін повноважень на цій посаді становить один рік.
Раніше федеральний уряд Німеччини підтвердив намір офіційно висунути кандидатуру Бербок на пост. Офіційний представник уряду Штеффен Гебештрайт заявив на брифінгу, що рішення узгоджене з майбутнім керівництвом країни. Він акцентував, що Бербок має високу кваліфікацію та необхідний досвід для виконання цієї ролі.
Основні обов’язки голови Генасамблеї ООН включають керівництво засіданнями та виконання представницьких функцій. Ця посада щорічно переходить від однієї країни-члена ООН до іншої. Востаннє Німеччина очолювала Генеральну Асамблею в 1980 році.
Однак, за інформацією Bild, сама Бербок спершу не прагнула отримати цю посаду. Її пріоритетом залишалося збереження міністерського крісла. Вона активно брала участь у передвиборчій кампанії партії Зелених та обговорювала з однопартійцями можливі кар’єрні перспективи у разі невдалого результату виборів. Як стверджує видання, саме тоді вона почала розглядати посаду в ООН як альтернативний варіант.
За даними Bild, після поразки Зелених на виборах Бербок звернулася до майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, без підтримки якого її призначення було б малоймовірним. У підсумку місце голови Генасамблеї поступилася їй досвідчена дипломатка Гельга Шмід, колишня генеральна секретарка ОБСЄ. Спершу саме вона мала зайняти цей пост, однак, нині зосередиться на підготовці до Мюнхенської конференції з безпеки 2026 року.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц на нинішньому етапі виключив участь військових Бундесверу в Україні, назвавши нещодавню заяву глави МЗС Анналени Бербок “дипломатичною відповіддю” на гіпотетичне запитання.
- 17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).
- 24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.
- Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук надіслала лист Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу з проханням призупинити членство Російської Федерації в Асамблеї. До цього звернення долучилось понад 20 латиноамериканських діячів.
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.