Україна в ніч на 30 березня перейде на літній час
У ніч проти неділі, 30 березня, Україна традиційно переведе годинники на літній час. О 03:00 за київським часом стрілки необхідно пересунути на одну годину вперед.
Попри спроби скасувати сезонне переведення годинників, зміни не відбулися. У липні 2024 року Верховна Рада ухвалила закон, який мав залишити країну на зимовому часі. Його підтримали 261 депутат, а в серпні документ направили на підпис президенту Володимиру Зеленському. Проте глава держави закон не підписав.
Україна перебуває у часовому поясі UTC+2, а з переходом на літній час – UTC+3. Переведення годинників досі практикують у більшості країн Європи, Північної Америки та частково в Азії та Африці.
Водночас у багатьох державах Африки, Азії та Південної Америки сезонних змін часу немає. Не переводять годинники і в Росії – а отже, і на тимчасово окупованих нею територіях України, де використовується московський час (UTC+3).
Сезонна зміна часу має вплив на біоритми людини. За словами лікарів, вона може спричиняти стрес, порушення сну та загострення хронічних хвороб.
Однак, у липні 2024 року Академія наук вищої школи України звернулася до Володимира Зеленського з закликом ветувати закон, який скасовує перехід на літній час. Всеукраїнська громадська наукова організація наголосила, що на сьогодні немає авторитетних, визнаних світовою науковою спільнотою досліджень, що переведення годинників має негативний вплив на фізіологічний і психологічний стан людини.
- За інформацією джерел BBC Україна, у жовтні 2024 року в Офісі президента вирішили не затверджувати новий закон про скасування сезонного переведення годинників. Причиною стали економічні розрахунки – нібито відмова від літнього часу могла б призвести до збитків у кілька мільярдів гривень. Також виникли дискусії щодо можливих гуманітарних наслідків.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.
Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.
Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.