Reuters: Європа шукає альтернативу відправленню миротворчих військ в Україну
Джерело: Reuters
В Європі зусилля зі створення механізмів безпеки для України зміщуються від відряджання миротворців до інших альтернатив.
Франція, яка тісно співпрацює з Великою Британією над розробкою варіантів, у четвер, 27 березня, прийматиме 30 лідерів і делегацій з близько 30 країн, які стали частиною “коаліції охочих”.
Але в той час, як Лондон і Париж вже кілька тижнів працюють над планом відряджання тисяч військових в Україну, щоб допомогти забезпечити майбутнє припинення вогню, дипломати кажуть, що зростає розуміння того, що миротворча місія — не найімовірніший результат.
“Вони роблять крок назад від наземних військ і намагаються переорієнтувати те, що вони робили, на щось більш розумне“, – сказав один європейський дипломат.
Інший сказав: “Коли Україна була в кращому становищі, ідея введення військ була привабливою. Але зараз, з огляду на ситуацію на місцях і адміністрацію США, це не дуже привабливо“.
Президент Дональд Трамп спочатку високо оцінив пропозиції Великої Британії та Франції щодо відправлення військ і сказав, що, на його думку, Росія погодиться на них.
Але останнім часом американські офіційні особи висловлюються більш скептично. Минулого тижня в інтерв’ю подкастеру Такеру Карлсону посланець Трампа Стів Віткофф висміяв європейські пропозиції.
Офіційні особи заявили, що дискусії на зустрічі в Парижі цього тижня будуть зосереджені на низці питань, таких як зміцнення України у військовому плані для стримування майбутніх атак, а також на тому, як контролювати обмежене припинення вогню по морських цілях і енергетичній інфраструктурі.
“Гарантії безпеки — це свого роду міжконтинентальний сніданок “шведський стіл”, в якому є 1000 страв. Зрештою, все залежатиме від того, наскільки щирим буде припинення вогню, і я не налаштований оптимістично“, – сказав один високопоставлений європейський чиновник.
Високопоставлений європейський чиновник з питань оборони сказав, що хоча фокус зміщується від ідеї безпосередньої присутності європейських військ, “це не означає, що окремі країни не направлятимуть своїх солдатів в Україну для проведення тренувань та іншої підтримки“.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер запропонував створити “коаліцію охочих” для підтримки мирної угоди в Україні, проте ця ініціатива викликала значний скептицизм серед військових експертів.
- Дипломати з Пекіна звернулися до ЄС щодо участі у миротворчому контингенті в Україні.
Компанія SpaceX Ілона Маска звернулася до уряду США з проханням звільнити від мит два види виробничого обладнання, котрі імпортуються з Китаю для виготовлення терміналів супутникового інтернету Starlink.
Генеральна прокуратура Росії звернулася до Верховного суду РФ з проханням тимчасово зупинити заборону діяльності руху “Талібан”, визнаного в Росії терористичною організацією. Російський суд прийняв заяву до розгляду.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Аналітики YC.Market дослідили динаміку жіночого підприємництва в Україні, виявивши, що 2024 рік став рекордним за приростом компаній, заснованих жінками.
Росія зосередила зусилля на зміні влади в Україні, розраховуючи, що зможе поставити новий уряд, що буде готовий до територіальних поступок, повідомляє The Moscow Times із посиланням на джерела серед російських дипломатів та посадовців.