Reuters: Європа шукає альтернативу відправленню миротворчих військ в Україну
Джерело: Reuters
В Європі зусилля зі створення механізмів безпеки для України зміщуються від відряджання миротворців до інших альтернатив.
Франція, яка тісно співпрацює з Великою Британією над розробкою варіантів, у четвер, 27 березня, прийматиме 30 лідерів і делегацій з близько 30 країн, які стали частиною “коаліції охочих”.
Але в той час, як Лондон і Париж вже кілька тижнів працюють над планом відряджання тисяч військових в Україну, щоб допомогти забезпечити майбутнє припинення вогню, дипломати кажуть, що зростає розуміння того, що миротворча місія — не найімовірніший результат.
“Вони роблять крок назад від наземних військ і намагаються переорієнтувати те, що вони робили, на щось більш розумне“, – сказав один європейський дипломат.
Інший сказав: “Коли Україна була в кращому становищі, ідея введення військ була привабливою. Але зараз, з огляду на ситуацію на місцях і адміністрацію США, це не дуже привабливо“.
Президент Дональд Трамп спочатку високо оцінив пропозиції Великої Британії та Франції щодо відправлення військ і сказав, що, на його думку, Росія погодиться на них.
Але останнім часом американські офіційні особи висловлюються більш скептично. Минулого тижня в інтерв’ю подкастеру Такеру Карлсону посланець Трампа Стів Віткофф висміяв європейські пропозиції.
Офіційні особи заявили, що дискусії на зустрічі в Парижі цього тижня будуть зосереджені на низці питань, таких як зміцнення України у військовому плані для стримування майбутніх атак, а також на тому, як контролювати обмежене припинення вогню по морських цілях і енергетичній інфраструктурі.
“Гарантії безпеки — це свого роду міжконтинентальний сніданок “шведський стіл”, в якому є 1000 страв. Зрештою, все залежатиме від того, наскільки щирим буде припинення вогню, і я не налаштований оптимістично“, – сказав один високопоставлений європейський чиновник.
Високопоставлений європейський чиновник з питань оборони сказав, що хоча фокус зміщується від ідеї безпосередньої присутності європейських військ, “це не означає, що окремі країни не направлятимуть своїх солдатів в Україну для проведення тренувань та іншої підтримки“.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер запропонував створити “коаліцію охочих” для підтримки мирної угоди в Україні, проте ця ініціатива викликала значний скептицизм серед військових експертів.
- Дипломати з Пекіна звернулися до ЄС щодо участі у миротворчому контингенті в Україні.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.