У Франції відкриють Центр єдності – підписано декларацію

Джерело: Олексій Чернишов/Facebook
Україна та Франція підписали декларацію про створення Центру єдності у Франції, що має стати осередком підтримки тимчасово переміщених осіб, допомагаючи їм у питаннях інтеграції, освіти, медицини та соціальної адаптації.
Під час зустрічі міністр нацєдності Олексій Чернишов та міністр внутрішніх справ Франції Франсуа-Ноель Буффе обговорили майбутнє тимчасового захисту українців, можливості їхнього працевлаштування та перспективи повернення додому.
Окрему увагу приділили спрощенню визнання українських водійських посвідчень у Франції.
Франція надала прихисток десяткам тисяч наших громадян, і ми високо цінуємо цю допомогу. Водночас дивимося у майбутнє: залучення французьких компаній до відбудови України може стати стимулом для повернення українців, – зазначив Чернишов.
Лише нещодавно Кабінет Міністрів виділив Міністерству національної єдності 150 мільйонів гривень на сприяння поверненню українських біженців.
Зауважимо, 3 грудня 2024 року Верховна Рада призначила колишнього міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова на нову посаду в уряді. Відтепер він – віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності. Тоді нардеп Олексій Гончаренко зауважив що голосував проти призначення і додав, що “тільки завдяки голосам ОПЗЖ вдалося протягнути цю дурню про створення нового міністерства”.
Додамо, раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зауважив, що гроші, які мали б піти на соціальні виплати українським біженцям у Німеччині, слід віддавати на оборону України.
Своєю чергою, Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.
- Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть. Це пов’язано з еміграцією, падінням народжуваності та втратами на війні.
- Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.
- У вересні Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.
- Україна просить припинення допомоги біженцям від ЄС та надання консульських послуг чоловікам призовного віку.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.