Reuters: Італія виставила мільйонні рахунки Meta, LinkedIn та X
Джерело: Reuters
Італія виставила мільйонні рахунки компаніям Meta, X і LinkedIn в рамках безпрецедентного позову про сплату податку на додану вартість (ПДВ).
Хоча раніше повідомлялося, що Meta (материнська компанія Facebook та Instagram) і соціальна мережа X Ілона Маска перебувають під слідством за ймовірне податкове шахрайство, не розголошувалось, що LinkedIn, також став фігурантом справи.
Італія вимагає 887,6 млн євро від Meta, 12,5 млн євро від X та близько 140 млн євро від LinkedIn.
Загалом розслідується період з 2015-2016 до 2021-2022 років, залежно від справи. Однак, поки надіслані податкові рахунки охоплюють лише період 2015-16 років, адже у цих справах невдовзі минуть строки давності.
Це питання, ймовірно, буде особливо чутливим з огляду на торгівельну напруженість між ЄС та адміністрацією президента США Дональда Трампа.
Італійські податкові органи стверджують, що реєстрацію користувачів на платформах X, LinkedIn і Meta слід розглядати як оподатковувані операції, оскільки вони передбачають обмін облікового запису на особисті дані користувача.
На думку декількох експертів, з якими проконсультувалося Reuters, такий підхід Італії може вплинути майже на всі компанії, від авіакомпаній до супермаркетів і видавців, які пов’язують доступ до безплатних послуг на своїх сайтах із прийняттям користувачами файлів cookie.
Файли cookie – це невеликі фрагменти тексту, які відвіданий сайт надсилає вебпереглядачу. Вони допомагають вебсайту запам’ятати потрібну інформацію, щоб користувачеві було легше відвідувати сайт наступного разу, а контент на ньому був кориснішим.
- Переговори стосовно контракту між урядом Італії та компанією Starlink Ілона Маска призупинилися, повідомив міністр оборони країни Гвідо Крозетто.
- Агентство із захисту даних Італії оштрафувало компанію-власницю ChatGPT OpenAI на €15 мільйонів та зобовʼязало провести 6-місячну кампанію в італійських медіа, щоб підвищити обізнаність людей про роботу ChatGPT, зокрема про збір даних користувачів для навчання алгоритмів.
- Уряд Іспанії схвалив законопроєкт, який передбачає великі штрафи для компаній, що використовують контент, створений штучним інтелектом, без належного позначення. Це має на меті обмежити поширення “дипфейків”.
- Європейський Союз наклав на власника Facebook, компанію Meta, штрафи на загальну суму 251 мільйон євро після розслідування витоку даних у соцмережі у 2018 році, в результаті якого були розкриті мільйони акаунтів.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.