Війська РФ атакували Харків: щонайменше 12 «прильотів»

Джерело: Ігор Терехов/Telegram

Ввечері 26 березня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті виникло кілька пожеж, низка пошкоджень цивільної інфраструктури. Також відомо про щонайменше вісьмох постраждалих.

За годину ворог щонайменше 12 разів вдарив по Харкову своїми бойовими БПЛА. Пошкоджені житлові будинки, автомобілі, господарчі споруди, — поінформував мер міста Ігор Терехов.

І додав, що станом на зараз є інформація щодо восьми поранених після масованого удару.

Він запевнив, що усі відповідні служби вже працюють над усуненням наслідків обстрілу Харкова.

За інформацією ДСНС у місті сталося чотири осередки займання, руйнації та пошкодження будівель. Найбільша пожежа площею 2500 м кв. сталася у виробничій будівлі.

За попередніми даними дев’ять осіб постраждало. Інформація уточнюється. На місці події працюють підрозділи ДСНС, Нацполіції, медики та комунальні служби.  Триває ліквідація наслідків ворожих ударів.

Журналіст Андрій Цаплієнко зауважив, що на місці влучання неспростовні докази того, що ніякого мораторію на удари по енергетиці росіяни не дотримуються.

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський закликав до посилення тиску на Росію, наголошуючи, що країна щодня здійснює масштабні атаки на українські міста, зокрема Харків, Суми та Дніпро.

Звичайні українські міста: Харків, Суми, Дніпро. Звичайне життя і російські удари, яких ніколи не повинно бути. Кожна доба в Україні – це масштабні атаки ударними дронами, більшість з яких “шахеди”, – зазначив Зеленський, додавши, що Росія отримала допомогу у виготовленні таких дронів від Ірану.

Глава держави наголосив, що сьогодні понад десяток дронів вдарили по Харкову, пошкодивши звичайні будинки. Наразі відомо про вісім постраждалих, серед яких 12-річна дівчинка. Зеленський також зауважив, що в умовах війни недоречно говорити про послаблення тиску на Росію чи зняття санкцій.

Росія вбиває щодня й затягує цю війну. Потрібен тиск на Росію, щоб уберегти життя людей і щоб дипломатія працювала швидше й повніше, – резюмував він.

  • Раніше під ворожою атакою у Харкові опинились Київський, Шевченківській та Новобаварський райони. В області було атаковано Харківський район.
  • Служба безпеки України нейтралізувала агентурну групу ФСБ, що діяла у Київській, Харківській та Львівській областях. Зловмисники збирали розвіддані про позиції Сил оборони та передавали координати для коригування ворожих ракетних атак.
  • Пізно ввечері 11 березня російські війська вдарили дронами по Дніпру. Зафіксовано руйнування об’єктів інфраструктури, повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.

Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко. 

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.